Червнева перукарня - урожай гарантований щороку

10-1.jpg

12/06/2013

Абрикос за одне літо здатний на дві, а то й три хвилі росту пагонів, на яких до кінця вегетації закладаються плодові бруньки. Враховуючи цю особливість, ми вирощуємо саджанці з гілками першого, другого порядку і квітковими бруньками. Посадив - і отримуй урожай. А що потім?

Щоб успішно обробляти абрикос, необхідно враховувати його біологічні особливості. Обираючи місце для посадки, пам’ятайте, що це культура світлолюбна, при затіненні втрачає плодову деревину, якою обростає, і різко знижує врожайність.
Молоді дерева активно ростуть і слабко гілкуються, тому без обрізування бічні пагони майже не утворюються. Плодові утворення на кшталт шпорців недовговічні, через три-чотири роки вони відмирають, і плодоношення зміщується на периферію крони. Ситуацію легко виправити за допомогою своєчасного і правильного обрізування. До того ж через сильний ріст дерев у молодому віці скелетні гілки утворюють гострі кути відходження, швидко стають товстими і з часом схильні відламуватися від стовбура, особливо якщо видався багатий врожай.
Найкращим часом обрізування абрикоса традиційно вважається весна – щойно закінчилися морози і до початку вегетації. Але нині у світі вивчається метод літнього обрізування, яке виконують навіть після збирання врожаю. Існує думка, що при цьому збільшується кількість плодових бруньок і підвищується продуктивність насаджень.
Найчастіше застосовується розріджено-ярусне формування; на півдні іноді використовують чашоподібну (як у персика) форму. При розріджено-ярусній на першому ярусі залишають дві-три скелетні гілки через 20 см одна від одної, наступні – через 20-35 см. Невиконання цього правила може призвести до розламування і загибелі дерев, тому що гілки першого порядку швидко товстішають і значно послаблюють центральний провідник.
Під основні скелетні гілки не можна вибирати ті, що відходять від стовбура під гострим кутом. Якщо таких гілок більшість, можна обрізати саджанець на зворотній ріст, а крону сформувати наступного року або відігнути молоді пагони, надавши їм горизонтального положення. Важливо вчасно прибрати конкурентів провідника і виділити дві-три скелетні гілки в напрямку ряду. На штамбі всі пагони, нижчі 50-60 см, слід обламати, не допускаючи їхнього здерев’яніння.
На початку червня всі зелені пагони, довші за 40 см, потрібно вкоротити на третину, і через два тижні на них з’являться розгалуження. Через місяць цю процедуру можна повторити, отримавши нові розгалуження. Використовуючи таку унікальну особливість абрикоса, уже в рік посадки можна повністю сформувати деревце, отримати закладання квіткових бруньок, і вже навесні наступного року милуватися квітучим садом, а наприкінці літа насолоджуватися першими плодами.
Саме червневе обрізування дозволяє нам трохи відтягнути весняне цвітіння абрикоса наступного року, яке вже не потрапляє під приморозки. Адже бруньки, що утворилися на пасинках, зацвітають на кілька тижнів пізніше. Як правило, друга хвиля цвітіння припадає на теплу і суху погоду, тож більший або менший урожай ми збираємо щороку.

Володимир і Ніна Волкови,
АР Крим

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.