Чорниці – тільки в червні, а свині – увесь рік

7-2.jpg

12/06/2013

Невеличке село Селісок Любешівського району Волинської області – острівець серед великого соснового моря. Населяють його трохи більше двохсот чоловік. Живуть, головним чином, за рахунок того, що у сезон – з кінця червня по кінець липня – збирають та продають чорниці.

Є, звісно, на ділянках і картопля, і буряки, і зернові. Втім, на сільськогосподарські культури селяни ніколи не покладалися, бо місцеві умови – піщаний ґрунт та часті розливи водойм – урожаям не сприяють. Саме тому в господарстві «Дружба» (директор Юрій Шоломицький) ще 20 років тому аграрні акценти змістили в бік тваринництва. Час спливає, а єдине в Любешівському районі свинарське господарство працює й досі.
За словами ветеринара Сергія Клямара, нині на відгодівлі знаходиться 147 свиней двох порід: сальної, витривалої до підступних зовнішніх умов породи великої білої та делікатнішої м’ясної – ландрас. Звичайно, тут мріють про породу дюрок – економічно вигіднішу, невибагливу та зі спокійним норовом, але ця іноземка для господарства у Селіску надто дорога.
Годують тварин виключно натуральними кормами. Щоб забезпечити ними, висаджують моркву і картоплю. Зернові власного виробництва на власному млину переробляють на вівсяне, кукурудзяне і пшеничне борошно. Всі перевезення здійснює вірний, екологічно безпечний транспорт – кінь Моголик. Тож хіба не зрозуміло, чому органічний продукт розкуповується залюбки? Поросята до 20 кг живої ваги для населення Любешівського району реалізують по 50 грн/кг, від 20 кг до 75 кг – по 30 грн/кг, від 75 – по 20 гривень за кілограм.
Порається біля тварин невеличкий колектив з чотирьох чоловік. Окрім ветеринара, свинарка Лідія Клямар, старша свинарка Тамара Демих і підсобник Сергій Божко. Тамара Демих ще й удома тримає троє свиней, бо чорниця, хоч ягода і прибуткова, але родить лише місяць на рік, а свині годують цілорічно.

Ірина ЮРКО

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.