Підступне бадилля

badulla.jpg

01/08/2012

Чи можна згодовувати картоплиння свиням і коровам?
Арсенко О.І., с. Логвин Володарського району Київської обл.
Насправді, як мені неодноразово переказували авторитетні селяни, до епопеї боротьби з колорадським жуком у західному та деяких північних регіонах України гичку картоплі (зелене бадилля) використовували на корм худобі, в основному великій рогатій. Але в наш час у боротьбі зі шкідниками застосовуються хімічні засоби. Передбачити їх дію на тварин доволі складно. Крім того, у плодах картоплі (які мають вигляд зелених помідором) міститься велика кількість соланіну, який може викликати отруєння. Не варто відкидати і той факт, що в період, коли картоплиння можна скошувати, на городі підіймається чимало бур’янів, серед яких можуть бути і шкідливі.
Щодо вживання нетрадиційних кормів з городини, то доводилося не раз спостерігати, як бичкам згодовували зелену масу з болгарського перцю, що теж доволі екзотично і за межами розуміння.
Щодо експериментів з новими кормами пригадую такий випадок. Навесні корів вигнали на випас до паркової зони. Через кілька годин тварини відмовилися від їжі, в них почався пронос, вони не реагували на зовнішні подразники, температура тіла катастрофічно знизилася – то були яскраві ознаки отруєння. Із трьох тварин, що захворіли, не дивлячись на інтенсивне лікування, вижила тільки одна. Після проведеного розслідування було встановлено, що тварини у великій кількості вжили зелень тюльпанів, які виявилися дуже отруйними.
Отож добре поміркуйте, перш ніж застосовувати маловідомі корми, а краще взагалі не ризикувати.
Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.