Невигідна свиня

svunya.jpg

01/08/2012
Як розрахувати потребу в кормах для свині?
Іван Вольський, Чернівецька обл.
У стандартних промислових умовах для відгодівлі товарної свині вагою 100-110 кг, залежно від генетики (породи) та за період від народження до забою, необхідно витратити приблизно 350-400 кг комбікорму. Якщо буде витрачено більше, свиня проживе довше ніж півроку і стане невигідною. А після того, як свиня набрала понад 115 кг, на кіло приросту йде більше кормів. Але це у промислових умовах. Приватний ще господар триматиме доморощеного безпородного, як правило, кабанчика, доки той не набере зо два центнери. Це може тривати близько року, а то й довше.
У домашніх умовах використовувати промислові комбікорми та годівниці вільного згодовування складно. Не є таємницею також і те, що наш національний продукт – сало потребує у кілька разів більше кормів, ніж пісна свинина. А хто ж погодиться тримати свиню, від якої немає ні сала, ні смальцю? От часто і виходить, що значні не прогнозовані витрати кормів роблять свиню невигідною.
До речі, для того, аби визначити вагу свині, необов’язково її зважувати. За дослідженнями Інституту свинарства (м. Полтава), тварина вагою 115 кг має довжину тулуба у середньому 120 см, а обхват грудей у середньому 110 см.
Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.