Спільна мета: добробут села і селян

ugoda.jpg

18/07/2012
Знакова для місцевого самоврядування подія відбулась на Івано-Франківщині – між обласною Асоціацією сільських та селищних рад, обласною радою і облдержадміністрацією підписано Меморандум про співпрацю.
– Три сторони в регіоні вбачають у цій співпраці реальну користь, – сказав під час заходу заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький. – Спільно діючи, ми зможемо втілити багато проектів, на які чекають територіальні громади. Один з таких – будівництво дитячих садочків – вже запущено. Цього року планується ввести у експлуатацію 68 об’єктів і стільки ж – наступного.
На думку заступника голови обласної ради Остапа Дзеси, сільські голови повинні впливати на вирішення соціально-економічних, земельних проблем, завдань, які ставить місцеве самоврядування.
– Життя підказує, що від пасивного споглядання чи поодиноких дій, ефект невеликий. Діяти потрібно лише разом, тоді й ситуація таки зрушиться з місця, – переконаний Іван Мосюк, голова обласної Асоціації сільських та селищних рад, Старунський сільський голова.
Якщо говорити про історію створення Асоціації сільських та селищних рад на Івано-Франківщині, то Іван Мосюк мав до неї безпосереднє відношення. А розпочалася вона набагато раніше за історію навіть Всеукраїнської асоціації – ще у 2000 році.
– У ті часи ми, сільські голови, ледь виживали під тиском керівництва нашого району та контролюючих органів, – згадує Іван Мосюк. – Уявіть собі картину: бюджет дотаційний, грошей немає, громада зневірена, а тут ще й перевірка за перевіркою. Часом до абсурду доходило, бо, скажімо, наполягають: «Є така постанова!». А до нас вона ще не дійшла! Мені взагалі погрожували, що обнесуть село колючим дротом, якщо не стишуся. От ми, сільські голови кількох районів, й вирішили – годі! Час об’єднуватись! І утворили свою місцеву асоціацію. Стали радитись, писати проекти, шукати резерви. І це дало результат. Ішли гуртом до влади і відстоювали свої інтереси.
За десять років маленька асоціація перетворилась у потужну обласну організацію, яка сьогодні налічує 281 сільську та 13 селищних рад. Саме вона стала однією з перших, хто підтримав ініціативу відродження Всеукраїнської асоціації.
– Нас поки що об’єднує спільна проблема, – сказав голова Всеукраїнської асоціації Микола Фурсенко. – Серед 11,5 тисяч сільських та селищних рад більшість є дотаційні. В них проживає 80% населення пенсійного віку. В 7 тис. сільських населених пунктів залишилось по 100-150 осіб, а є й такі, що зникли назавжди. Зрозуміло, що без участі влади цей процес не зупинити. Тому в червні 2011 року підписали Меморандум з Мінагрополітики, яке охоче відгукнулося на наше бажання вирішувати нагальні питання разом. Документом передбачене об’єднання зусиль Асоціації, головного аграрного відомства, обласних рад та облдержадміністрацій. Цей приклад наслідувала Чернігівська регіональна асоціація, потім Полтавська і Чернівецька. Тепер естафету прийняла Івано-Франківщина.
Наталя Ключник

На фото
Микола Фурсенко вітає Івана Мосюка з підписанням угоди про співпрацю

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.