З чого треба починати, коли сіяти ріпу?

11-1.jpg

24/04/2013

Хочу виростити ріпу. Звісно, така, як у відомій казці, не вийде, але щоб велика була – не дрібна. Ніколи цю культуру не вирощувала, не хочу розчарувань. З чого треба починати, коли сіяти?

Вікторія Гуренко, Донецька обл.

Доведеться докласти певних зусиль. Спочатку вибрати ділянку – добре освітлену, з легким і пухким ґрунтом, кислотністю рН 6-6,9. На важких, надто вологих ґрунтах ріпа хворітиме на кіло, коренеплоди будуть дерев’янистими. І ще дуже важливо, щоби на ділянці перед тим не росли капустяні. Найкращі попередники – огірок, кабачок, бобові, картопля, цибуля, зернові, під які вносилися органічні добрива.
Сіяти ріпу можна в два терміни: ранньої весни і в червні-липні. Весняну будете споживати влітку, а літню закладатимете на зимове зберігання. Сіяти рано весною – для першого разу найкращий варіант. Перед посівом насіння треба знезаразити, зануривши на 5 хвилин у гарячу воду (45-50 градусів, не вище!), злегка підсушити і висівати в заздалегідь підготовлені борозенки з відстанню 30 см на глибину близько 2 см. Намагайтеся покласти насінини не густо, щоб потім менше проривати. Однорідними отримаєте сходи в тому разі, якщо дно борозенок вирівняєте і ущільните, а після посіву ще й ділянку прикатаєте. Сходи з’являться через 2-3 дні навіть за температури в 2 градуси, і заморозки їх не злякають.
Коли з’являться три справжніх листочки, сходи треба прорідити на 6-8 см. Але ще до того їх доведеться рятувати від блішок, обпудрюючи попелом (щоб було що проріджувати). Можна обприскати розчином препарату «Бім», яким купають собак від бліх: 3 ложки на 10 л води. Зате коли на рослинках буде вже більше чотирьох листочків, вони стануть блішкам «не по зубах».
Друге проріджування на 10 см зробите через два-три тижні після першого. Підживлювати будете в разі потреби, а поливати доведеться так, щоб ґрунт був постійно вологим, інакше ріпа виросте дрібною і гіркою.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.