Чому дерева не ростуть?

10-1.jpg

24/04/2013

Протягом трьох років саджали різноманітні саджанці з різних розплідників, вони приймалися, росли влітку і восени, а взимку гинули. Вулиця в нас цікава: з одної сторони в людей вода в погребах усе літо стоїть, а з іншої – колодязі висихають. Ми знаходимося на сухій стороні, де практично нічого не росте. Можливо, дерева не витримують морозних вітрів – аж кора тріскається по всій довжині.

Олена і Євген
Грищенки,
Дніпропетровська обл.

Ситуація для нас цілком знайома: коли чверть століття тому ми отримали ділянку під будівництво будинку і почали садити дерева, збіглися зі всієї вулиці сусіди, щоб пояснити, мовляв, дерева тут не ростуть. І виноград теж. Якимось чином колгоспні сади і виноградники процвітають і дають рясний урожай, але в самому селі – зась. Хіба що волоський горіх.
Ми не погодилися з тим твердженням і продовжили розпочату справу. Зробили розбивку саду, встановивши кілочки на місці посадкових ям, загнали на город екскаватор і почали рити. Верхній, родючий шар ґрунту, скидали тут же, поруч із ямами. Нижній, власне материнську породу, що складається зі щебінки з глиною і є непроникною для коріння, вивезли за межі ділянки. Потім бульдозером просто загребли ями, вирівнявши поверхню городу, і посадили тридцять дерев.
На наших карбонатних ґрунтах немає личинок хруща. У тих же районах, де «хрущі над вишнями гудуть», необхідно розсипати у посадкові ями вапна-пушонки, щоб потім не лити отруту під кожне дерево. Сьогодні, копаючи в городі котлован, побачили в розрізі ті старі ями: ґрунт в них так і зберігся чорний, густо пронизаний корінням дерев.
Для створення вітрозахисту з-поміж плодових порід лідером є абрикос – дерево потужне, міцне, за мінімальної турботи дає багатий урожай. У нас в розпліднику є плодосмуга навіть із хурми, яка є додатковим джерелом і плодів, і живців, і насіння.

Володимир і Ніна Волкови,
с. Донське, АР Крим
(050) 551-98-34

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.