Підживлення для картоплі

9-4.jpg

24/04/2013

Картопля, порівняно з іншими культурами, має неглибоку і не сильно розвинену кореневу систему. Це обмежує її здатність до поглинання з ґрунту поживних речовин. Водночас рослина має підвищену потребу в елементах живлення.
За врожаю 200-250 кг з сотки, картопля «витягує» з ґрунту 100-175 кг азоту, 40-50 кг фосфору, 140-230 кг калію (відповідно, з однієї сотки – 1-1,75 кг азоту, 0,4-0,5 кг фосфору, 1,4-2,3 кг калію). Таким чином, маємо поповнювати мінеральний запас у ґрунті як до садіння бульб, так і під час вегетації рослин.
Якщо ми вирощуємо цю культуру щороку на одному й тому ж місці, обов’язково один раз на три роки вносити 60 т/га (6 кг на 1 кв. м) перепрілого гною. Якщо давати гною вдвічі менше (30 т/га, або 3 кг на 1кв. м) – то кожні 2 роки.
Під оранку (перекопку) вносимо основну дозу фосфорно-калійних добрив. На одну сотку 4 кг суперфосфату, 4 кг калімагнезії, 2,5 кг аміачної селітри. Для внесення у посадкові ямки бажано використати органо-мінеральну суміш: 1,5 літри попелу і 1 стакан нітроамофоски змішуємо з відром перегною. В кожну ямку насипаємо три чверті стакана цієї суміші. У рік, коли вноситься основна маса гною, можна обмежитися однією чайною ложкою нітроамофоски.
Після появи сходів та перед рихленням міжрядь посадки можна підживити деревним попелом – як сухим, так і розмішаним у воді (150 г
на 10 л води).
У період, коли стебла картоплі досягнуть 25-30 см
(але не пізніше початку утворення бутонів), треба провести позакореневе підживлення азотом – обприскування розчином сечовини (300 г на 10 л води), що буде сприяти утворенню сильних кущів.
На кінець цвітіння позакореневе підживлення фосфорно-калійними добривами можна доповнити або замінити посипанням кущів попелом. Виконують цю роботу в ранкові години, коли випала рясна роса, або одразу після дощу. Деревний попіл не лише підживлює, але й захищає рослини від грибкових захворювань.

Володимир ВОВЧУК,
учений агроном

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.