Як боротися з динною мухою?

9-2.jpg

24/04/2013

Як боротися з динною мухою?

Лариса Іващенко, Луганська обл.

 

 – Цей шкідник для України – зовсім новий, тому спеціалісти, та й представники фірм з виробництва отрутохімікатів, поки що не готові до боротьби з ним, – каже Ірина Леженіна, кандидат біологічних наук, доцент кафедри зоології і ентомології Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.
За її словами, хімічний захист ускладнюється через те, що літ мухи та цвітіння дині збігаються. У країнах Середземномор’я, де знайомство з цим шкідником уже відбулося, інсектициди вносять у ґрунт під час цвітіння. Саме так борються і зі шкідниками гарбуза. Ефективність тих чи інших засобів захисту, а поряд із тим і безпека людини в Україні ще належить вивчати. Тож поки що ми не маємо дозволених препаратів проти динної мухи. Залишаються тільки агротехнічні засоби.
Перш за все варто сіяти ранньостиглі сорти. Оскільки мухи люблять відкладати яйця у плоди, які щойно зав’язалися, ранніми сходами муху можна дещо випередити. А сформовані плоди цього шкідника не дуже приваблюють.
Оскільки заляльковування личинок відбувається на невеликій глибині, слід проводити глибоку оранку. Шкідник не зможе вийти наступного року і його чисельність зменшиться. Очищайте посадки від бур’янів, де може ховатися динна муха.
Фахівці Дніпропетровської дослідної станції Інституту овочівництва і баштанництва НААНУ радять дотримуватися сівозміни і повертати диню на те саме місце не раніше, ніж через 5-7 років.
– Якщо ви помітили на молодому плоді пляму з прокусом, – ділиться власним досвідом городник з Дніпропетровщини Руслан Духов, – негайно зірвіть його та знищіть. На заміну на рослині з’явиться нова зав’язь. Якщо ж плоди масово ушкоджені, негайно обприскайте всі гарбузові рослини будь-яким інсектицидом. Коли я побачив динну муху на своїй грядці у 2007 році, мені допоміг конфідор. У наступні роки цього шкідника не помічав. Завжди дотримуюсь сівозміни культур, завдяки чому шкідники та вірусні хвороби не розмножуються.
На додачу Руслан порадив обсадити баштан звичайними чорнобривцями, запах яких відлякує динну муху.

Наталія Федорова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.