Документи на дотації приймаються

call_centre.jpg

24/04/2013
Редакція весь час отримує дзвінки зі скаргами читачів на перепони у виплатах державних дотацій за утримання молодняка, відшкодування вартості доїльних установок і вартості тварин, зданих на м’ясо.
За словами замдиректора Департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики і продовольства України Олени Альшанової, деякі проблеми з вказаними дотаціями таки існують. Наразі вони у стадії вирішення.
Частина регіонів – Крим, Вінниця, Дніпропетровськ, Донецьк, Кіровоград, Луганськ, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків, Черкаси, Чернігів, – посилаючись на відсутність чіткого визначення у постанові Кабміну термінів прийняття документів щодо утримання і збереження молодняка, документи не приймають. І це, звісно, гальмує загальнодержавний процес. Проте пропозиції щодо змін уже підготовлені, і зараз вони перебувають на погодженні у Мінюсті. В решті областей проблеми з цією дотацією відсутні.
Щодо інших дотацій, то спірних питань поки що не виникало. Документи приймаються. Ті люди, які здали худобу на забій після 1 січня 2013 року, отримують гроші. Хіба що є випадки, коли переробні підприємства не видають селянам квитанцій. А без них пакет документів не повний. У такому разі слід звернутися до органів місцевого самоврядування, які мають сприяти селянам у реалізації худоби.
З доїльними апаратами проблем теж не повинно бути. Управління агропромислового розвитку приймають документи з 25 лютого 2013 року.
– Якщо у вас виникло запитання і ви вирішили звернутися по допомогу до районного управління або до консультаційного центру Міністерства агрополітики, обов’язково чітко вказуйте всі деталі, – радить Олена Альшанова. – Наприклад, коли саме був придбаний доїльний апарат або коли були здані документи на молодняк, або з якої причини відмовляють у прийняті пакета документів по великоваговим тваринам на забій.
Уся кредиторська заборгованість держави перед селянами погашена.

Наталія Федорова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.