Іншим землю дали, а нам сказали: закінчилася

18/07/2012
Для створення фермерського господарства у членів моєї родини є все: досвід, спеціальна освіта і велике бажання працювати на землі. Немає тільки одного: достатньої кількості землі. Загальний розмір наших паїв – лише 11 гектарів. Засіваємо їх зерновими, та цієї площі замало для очікування прибутків. Вирішили заснувати фермерське господарство й узяти в оренду 50 гектарів. У лютому подали заяву до Петрівської райдержадміністрації. Спочатку там сказали, що документи не так оформлені – виправили. Потім – що земель запасу більше немає. От ми й не зрозуміємо: як вийшло, що для тих, хто звертався з подібною заявою після нас, земля знайшлася, навіть на території нашої сільради, а нам відмовили. Чому? І хто має знайти управу на такий вибірковий підхід?
Юрій Циганок, с. Володимирівка, Кіровоградська обл.
Газеті складно зарадити вам, Юрію. Тим паче у такій неоднозначній ситуації. Тож до фахівців Державного агентства земельних ресурсів ми звернулися з прохання розповісти про порядок отримання земельної ділянки. Може, ви щось не врахували. Та й сподіваємося, що іншим також згодиться.
Терміни. Заяву громадянина про надання земельної ділянки у власність або в оренду районна або міська державні адміністрації або орган місцевого самоврядування розглядають у місячний строк. У разі її задоволення дається згода на підготовку землевпорядною організацією проекту відведення земельної ділянки.
Проект відведення земельних ділянок розробляється за рахунок Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Розміри. Площа земель, які можуть надаватися в оренду, чинним законодавством не обмежена.
Спочатку ФГ чи оренда? Фермерське господарство (ФГ) може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї. Воно має своє найменування, печатку і штамп, діє на основі статуту, в якому зазначаються його місцезнаходження, адреса, предмет і мета діяльності, порядок формування майна (складеного капіталу), органи управління, порядок прийняття ними рішень, порядок вступу до господарства та виходу з нього та інші положення.
Громадяни, що створили ФГ, на ділянці, що надана для ведення фермерського господарства, мають право облаштувати житло для зручного доступу до всіх виробничих об’єктів господарства. Якщо житло членів фермерського господарства знаходиться за межами населених пунктів, то вони мають право на створення відокремленої фермерської садиби, якій надається поштова адреса.
Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради.
У заяві зазначаються: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додаються документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.
Після одержання державного акта на право власності або після укладення договору оренди на земельну ділянку (та його державної реєстрації) у порядку, встановленому законом, державній реєстрації підлягає фермерське господарство.
Земельні фонди. Ділянки для ведення фермерського господарства передаються громадянам України у власність і надаються в оренду із земель державної власності (земель запасу та резервного фонду, які не надані у власність чи користування).
Підстави для відмови. Заява може бути відхилена в разі відсутності в районі земель запасу та резервного фонду, не наданих у власність чи користування. Разом із тим повідомляємо, що громадянин Циганок Ю.В. має право звернутися із заявою на отримання в оренду землі для ведення фермерського господарства також і до обласної державної адміністрації або до державних адміністрацій районів, прилеглих до Петрівського району.
Якщо права порушені. У разі відмови органів державної влади та органів місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки для ведення фермерського господарства питання вирішується судом. Рішення суду про задоволення позову є підставою для відведення земельної ділянки в натурі (на місцевості) та для видачі документа, що посвідчує право власності або укладання договору оренди. Відведення земельної ділянки в натурі (на місцевості) проводиться після збирання врожаю на цій ділянці попереднім землекористувачем.

Роз’яснення дав О.І. Галушка,
в.о. завідувача Сектору зв’язків із ЗМІ та громадськістю
Держземагентства

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.