Чи варто вживати м’ясо молочних телят?

18/07/2012
Нещодавно почув, що м’ясо молодих телят не треба вживати у їжу: користі від того ніякої, бо тваринка ще не сформована. Ба й навіть таке м’ясо може зашкодити.
Андрій Ч., Київ
– Якщо ви хочете вживанням телятини підняти рівень гемоглобіну, то цього вам не вдасться, м’ясо молодої тваринки навіть на колір бліде, – каже завідувачка лабораторією гігієни харчування Інституту гігієни та медичної екології Інституту ім. А.Н. Марзеєва АМНУ, доктор медичних наук Марія Гулич. – Для підняття гемоглобіну (білок тварин, який містить залізо та забезпечує перенос кисню по крові. – Ред.) треба їсти м’ясо дорослих корів від двох років.
Згідна з нею і Любов Войцехівська, керівниця лабораторії технології м’ясних продуктів Технологічного інституту молока та м’яса УААН, проте зауважує:
– Понижений рівень гемоглобіну телятини не знижує її поживної цінності. Цей ніжний і соковитий продукт завжди призначався для дієтичного харчування, особливо дітей. Інша справа – технологія. Приміром, для виробництва «Московської сиро-в’яленої» за державними стандартами використовується м’ясо корів старше 2-3 років, а краще – 4-5 років. Воно має яскраво-червоний колір і в ньому менше, ніж у телятині, вологи.
Ніка Серьогіна

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.