Саджаю сам та раджу вам: щоб раніше і подовше

9-1.jpg

10/04/2013

Кожен сезон погода підносить овочівникам несподівані сюрпризи. А різкий перехід від зими до літа і поготів за норму вважаємо. Навесні, не надто дотримуючись календарних термінів, доводиться закладати поспіль посіви і холодостійких, і теплолюбних культур.


Городники за таких обставин вчаться протистояти примхам погоди: одні лаштують плівкові укриття, інші впроваджують елементи органічного землеробства, треті використовують селекційні шедеври, яким не страшні ані спека, ані перепади температур, ані всюдисущі хвороби. А ще споруджують піраміди, застосовують кулісні посіви, вкривають грядки лутрасилом.
До обов’язкових прийомів прийнято відносити мульчування розсадних культур. Ми всі засвоїли золоте правило: корінь у рослини – що ноги в людини, повинен бути в теплі. Мульча рятує від перегріву і холоду, береже вологу, захищає від бур’янів, врешті-решт, слугує джерелом харчування. Вона виключає нескінченні розпушування, щоб руйнувалася ґрунтова кірка, підтримує повітрообмін. Найкращим матеріалом для мульчування вважається сіно, солома, підсушена трава, соснові голки, навіть папір і непрозора плівка, а також зелена маса озимого жита, попередньо скошена, подрібнена і підв’ялена.
Протистояти стресам і хворобам, збільшити урожай, лежкість, поліпшити смак допоможуть стимулятори eпін та імуноцитофіт. Їхня ефективність підвищується з кожним застосуванням: як обробляєте насіння, коли вирощуєте розсаду, для дорослих рослин. Ще більшого ефекту можна досягти, якщо епін використовувати разом із підгодівлею мікродобривами.
Оскільки основна мета нашої роботи – добір універсальних сортів і гібридів, здатних для обробітку в будь-якому регіоні країни, особливу увагу ми приділяємо їхній реакції на несприятливі фактори, формуємо в окремі колекції найбільш жаростійкі.
До таких відносяться російські гібриди капусти різних груп стиглості: Отаман F1, Ілона F1, Грація F1, Мар’яна F1, Орбіта F1, Валентина F1. За останні п’ять років вони жодного разу не підвели: формують відмінну щільну головку з маленьким внутрішнім качаном, чудовими смаковими якостями, відмінними як лежкістю, так і здатністю до засолювання. За належної агротехніки врожайність становить 1000 кг з сотки.
Прикро чути, що в когось не вродив найулюбленіший наш овоч – томат. З існуючими сортами це просто неприпустимо! Рятівниками тут стають томати з тривалим плодоношенням, від яких ми отримуємо продукцію раніше і протягом тривалого періоду. Універсальні в цьому сенсі сорти Де-Барао царський, Де-Барао гігант, Де-Барао чорний. У їхніх родоводах використані загартовані дикорослі форми, вони добре почувають себе у затінку, максимально запилюються при завищених температурах і значній вологості повітря. Була би надійна підпора – і вегетація триватиме до морозів.
У групі «довгограючих» вирізняються також улюбленці Рожева сосулька, Сливка оранжевий гігант, Дєнєжне дерево. Підвищеною хворобостійкістю, а отже, і тривалістю плодоношення характеризуються Сахарний гігант, Бабушкін секрет, Султан, Австралієць, Поль Робсон, Чорний Оксфорд, Домашній бізнес, Олігарх, Перцевидний, Кампанія, Рожевий восторг. Овочівники-аматори кажуть про них: «стіна плодів – не видно листя».
Для вживання цілим плодом і для прикрашання страв обов’язкові маленькі помідорчики «на один зуб» – Черрі Сингапур, Козачка, Шоколадний Зайчик, Золота крона, Китайські черрі. Вони також плодоносять аж до морозів.
Для вирощування огірків застосовуємо і розсадний, і безрозсадний способи, різні строки сівби, сорти і найстійкіші гібриди. Понад десять років тому прижилися на українських грядках російські «пташки» Журавльонок, Соловей, Голубчик, Ласточка, Фенікс плюс, які здатні формувати урожай до 700 кг з сотки. Основна їхня цінність – висока стійкість до ураження несправжньою борошнистою росою, тривале плодоношення. Високу оцінку за продуктивність, якість і витривалість отримали китайські сорти Китайське диво і Білий делікатес. Зеленець у них із тонкою шкіркою й абсолютно без гіркоти, плодоносить до осінніх заморозків.
Бажаємо вам лише позитивних емоцій! Безкоштовні каталоги висилаємо у вашому конверті.

Олена Лазарєва,
доцент Дніпропетровського
агроуніверситету,
Олексій Лазарєв,
агроном-спеціаліст

Насіння від Лазарєвих увійшло до призового фонду розіграшу серед передплатників, який проводить газета (див. стор.12).

На фото:

1. Сорт Де-Барао

2. Сорт Ласточка

3. Сорт Аурія

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.