Новостворене господарство на Житомирщині одним із перших розпочало посівну

4-3.jpg

10/04/2013

«ДОБРЕ ПОЛЕ» ВИЙШЛО В ПОЛЕ

Усі звикли, що відродження села повинно починатися з державної підтримки чи значних інвестицій. Цю тезу вирішив спростувати Володимир Тарасенко - дипломований агроном, житель села Сушки Коростенського району Житомирської області. У лютому 2013 року він зареєстрував підприємство «Добре поле», а вже у квітні, щойно це дозволили погодні умови, розпочав весняно-польові роботи.

28-річний Володимир Тарасенко успішно закінчив Житомирський агроекологічний університет і працював на кількох підприємствах Житомирщини на різних посадах, у тому числі й керівних. Доручали йому таку роботу недаремно - адже ще з юності він цікавився сільгоспвиробництвом: був і помічником комбайнера, і за кермом трактора працював.
Керівник новоствореного «Доброго поля» виріс у сушківській родині вчительки молодших класів та бригадира трактористів. Тому проблеми виробництва сільгосппродукції йому добре знайомі.
За радянських часів у селі Сушки працював потужний колгосп, проте на сьогодні свою роботу майже призупинив навіть правонаступник цього об’єднання. В результаті, виробничий процес фактично зупинений, матеріально-технічна база занепала. Приходили в село й різні інвестори: одні так і не розрахувалися з людьми за оренду паїв, а інші просто ставили за мету скупити землю і продати її.
Тому люди й чекали, коли за обробіток землі візьметься хтось зі своїх, місцевих. Володимир Тарасенко, знаючи, як працювати на землі, став до цієї справи на свій страх і ризик. Дехто з односельчан казав песимістично: «Курчат по осені рахують, побачимо, що у тебе з того вийде...» Втім, ці слова його не зупинили, адже в селі земля не найгірша, та й робочі руки ще залишилися. От і довірили жителі села обробіток саме своїй людині.
Вже маючи трактор, керівник підприємства докупив мінімальну кількість технічного обладнання, насіння, дизпаливо та міндобрива. І вийшов у поле зі своїми працівниками. Проте значну частину оранки довірив лише собі. Орендована земля виявилася вогкою, адже щойно зійшов сніг. Орати було складно, бо поле не оброблялося понад десять років.
Цього року «Добре поле» планує посіяти всього потроху - потрібно формувати насіння на наступний рік. Ставку роблять на зернові та багаторічні трави. З часом підприємство планує перейти у значній частині на органічне виробництво – та ж олійна редька «піднімає» застояні десятиліттями землі не гірше від будь-яких міндобрив.
Перед початком посівної Володимир Тарасенко розповів про свої плани голові Коростенської райдержадміністрації Володимиру Нагорняку та першому заступнику голови РДА Володимиру Кравчуку. Для них бажання «Доброго поля» працювати стало гарною звісткою, тож пообіцяли всебічну підтримку, адже зараз небагато людей починають власну справу на ініціативі та бажанні підняти село.
«Добре поле» планує брати участь у розвитку сільської території. Про ці наміри Володимир Тарасенко розповів голові Сушківської сільської ради Людмилі Максимчук. У планах - сприяти проведенню Дня села у серпні цього року, засипати щебенем частину дороги до оброблюваного поля, допомогти освітити сільські вулиці.
- По-іншому ми не можемо, адже я в Сушках народився та виріс. Сьогодні для мене найголовніше - це підтримка моїх односельчан, я на неї дуже розраховую, адже вони знають, що ми робимо добру справу на доброму полі. Кожному з них мій низький уклін, адже руками цих людей створено все, що є у Сушках. І наше завдання - відродити село і дати йому новий подих і віру в завтрашній день, - зазначає Володимир Тарасенко.

Валерія Небоженко

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.