Земельне питання: пай дали, а потім забрали

51817.jpg

10/04/2013

Моя мама протягом 36 років працювала у сільській школі. Під час розпаювання землі (а вона тоді ще працювала) їй, як і іншим працівникам соцсфери нашого села, виділили 2 га. Це право було закріплене рішенням сесії сільської ради від 14 листопада 2000 року, а 23 лютого 2001 року на цю частку землі був укладений договір з місцевим господарством на 5 років. Щороку за користування землею з нами розраховувалися продукцією. А коли почали робити державні акти, то сільрада дала нам дозвіл на оформлення лише 0,1 га цього паю, мовляв, 1,9 га ми вже маємо під городами біля будинку. Чи правомірно було так вчинити?

Максим Кнопов, Черкаська обл.

Працівники соціальної сфери села, які проживають у сільській місцевості, мають право на безоплатне одержання у власність земельної ділянки, розташованої на території відповідної ради, але не більше норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам, встановлених законом для ведення особистого селянського господарства, тобто 2 гектара. Крім того, за статтею 121 Земельного кодексу України, громадяни мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної власності для будівництва і обслуговування житлових будинків у селах у розмірі 0,25 га.
Вашій мамі могли відмовити в оформлені 2 га землі на тих підставах, що 1,9 га ваших городів біля хати вже були нею приватизовані, тобто, вона вже використала своє право на безоплатну приватизацію. Тому вона має право на приватизацію лише на 0,1 га. А на ділянку, яка була виділена мамі як працівнику соціальної сфери, вона має право оформити договір оренди. Якщо 1,9 га землі біля будинку не були приватизовані, ваша мати як працівник соціальної сфери має право на отримання у власність 2 га землі.
Ви, Максиме, як громадянин України теж маєте право на отримання у власність до 2 га із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства. Щоб скористатися цим правом, подавайте відповідну заяву до сільської ради.

Руслан Коновал,
виконавчий директор
ТОВ «Едванс-Інформ»

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.