Як дізнатися приблизну вагу свині, не зважуючи її?

11-3.jpg

28/03/2013

Підкажіть, будь ласка, як дізнатися хоча б приблизну вагу свині, не зважуючи її?

Світлана Юрченко, Кіровоградська обл.

Дійсно, вагу тварини можна визначити, не зважуючи її – методом вимірювання.
– Візьміть звичайний сантиметр та поміряйте довжину тулуба від потиличного гребеня, який знаходиться поміж вух, до кореня хвоста, – рекомендує доктор сільгоспнаук, головний науковий співробітник Інституту свинарства та агропромислового виробництва НААН України Валентин Рибалко. – Вимірювання проводиться по рівній спині тварини. Стрічка при цьому не повинна врізатись у тіло свині, проте має щільно лежати на щетині. Потім визначаємо обхват грудей на рівні лопаток і дивимось у спеціальну таблицю, де на перетині довжини тулуба та обхвату грудей зазначена вага свині. Але треба пам’ятати, що закордонні та вітчизняні таблиці відрізняються, оскільки тварини у нас і в них дещо різні.
З огляду на економічну доцільність, за словами Валентина Павловича, свиней варто відгодовувати до певних меж.
– Усе залежить від потреб, – пояснює він. – Якщо господар планує здати свиню на сало, її можна ростити до 180-220 кг. На м’ясокомбінаті зазвичай приймають тварин вагою 100-120 кг. Інакше товщина шпику занадто велика, а м’ясо жирне. Загалом, м’ясо нарощується десь до 6 місяців, потім починається відкладення сала. Сучасні м’ясні породи вже у півроку досягають 100 кг.
Приблизно таким же чином можна дізнатися вагу і великої рогатої худоби. Потрібні два виміри. Перший: обхват грудей на рівні лопаток – обмірюють стрічкою навколо тулуба так, щоб вона торкнулась заднього кута лопаток і лягла під груди на відстані 8-10 см від передньої кінцівки. Другий вимір: коса довжина тулуба – від переднього виступу плеча до заднього виступу сідничного бугра. Далі – за таблицею для корів.
Для зручності у ветеринарних аптеках продаються спеціальні мірні стрічки, які допомагають дізнаватися вагу лише на основі обхвату грудей, тобто, без довжини тулуба.

Наталія Федорова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.