В яку копійчину обійдеться ветогляд?

titul_web.jpg

28/03/2013

Маю чималу череду великої рогатої худоби. Підійшов час ветогляду, хотіла б знати, в яку копійчину це обійдеться?

Світлана Зозуль, Полтавська обл.

За відповіддю на це запитання ми звернулися до начальника управління забезпечення протиепізоотичної роботи Держветфітослужби України Мар’яна Троцького.
– Не зовсім зрозуміло, про який огляд мовиться. Якщо це загальні державні протиепізоотичні заходи, спрямовані на недопущення виникнення захворювання, то вони проводяться безкоштовно. Як правило, відбувається це навесні, перед вигоном тварин на пасовище. Поголів’ю проводиться щеплення, береться кров на дослідження і все це – державним коштом. Господар худоби нічого не сплачує. Якщо ж людина займається комерційною діяльністю, скажімо, продає молоко на ринку, вона повинна щомісяця проводити огляд тварин і дослідження молока на мастит. І такі послуги – платні.
За наказом № 96 Мінагрополітики від 13 лютого 2013 року на ветпослуги вводяться нові тарифи, які значно нижчі за діючі. За ними клінічний огляд великої рогатої худоби незалежно від віку коштує 12 гривень за одну голову. У п’ять гривень обійдеться дослідження на мастит. Тобто, в сумі виходить 17 гривень. Інші аналізи не є обов’язковими і проводяться лише за бажанням власників худоби. Тож вашій читачці я б радив не поспішати з оглядом худоби, дочекатися вступу в дію нових тарифів. А це має статися вже у квітні.

Марина Шепотило

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.