Як приватизувати земельну ділянку, щоб залишити її у спадок

11-1.jpg

28/03/2013

Хотів би приватизувати земельну ділянку, щоб залишити її у спадок. Як це зробити? До кого звертатися?

Михайло Теодор, Закарпатська обл.

Щоб приватизувати земельну ділянку, потрібно подати до сільської ради заяву про безоплатну передачу земельної ділянки у приватну власність за місцем її розташування. У заяві зазначається площа земельної ділянки, мета її використання (цільове призначення). Документ має бути відповідно оформлений, містити прізвище, ім’я та по-батькові, домашню адресу, контактні телефони заявника. У разі недотримання цих вимог заява вважається недійсною і не підлягає розгляду.
Сільській раді на розгляд заяви надається один місяць. Згода або відмова у наданні земельної ділянки заявникові оформлюється відповідним рішенням або розпорядженням. У випадку відмови вказується її причина. Якщо згоду на передачу заявникові земельної ділянки у власність сільрадою надано, то разом з ним надається і дозвіл на розробку технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки.
Після отримання схвального рішення потрібно звернутись до землевпорядної організації, яка має ліцензію на цей вид діяльності, для виготовлення технічної документації. Виготовлена документація погоджується в Управлінні Держкомзему за місцем проживання (їй присвоюється кадастровий номер), а потім – у сільській раді. Тепер документ може бути переданий до Державної реєстраційної служби для отримання свідоцтва (витягу) на право власності. Заключний момент – звернення зі свідоцтвом (витягом) до нотаріуса для оформлення спадщини на землю.

Руслан Коновал,
виконавчий директор ТОВ «Eдванс-Інформ»

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.