Стати власником паю

pai.jpg

04/07/2012
Підкажіть, будь ласка, який порядок і терміни успадкування паю?
Галина Колубська, Чернівецька обл.

Успадкування Сертифіката на право на земельну частку (пай) має здійснюватися на загальних підставах згідно з нормами Цивільного кодексу
України. Відповідно до ст. 1217 цього кодексу успадкування
здійснюється за заповітом або за законом. Згідно з ч. 1 ст. 1270
ЦК України спадкоємець має право прийняти або не прийняти спадщину. Для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто, в день смерті особи або в день, з якого вона оголошується померлою.
Якщо спадкоємець постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, а також протягом встановленого
строку не відмовився від її прийняття, він вважається таким,
що її прийняв. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, не вчинив дій, що свідчили б про прийняття ним спадщини, він буде вважатися таким, що не прийняв її.
Документами, що підтверджують право спадкоємця на земельну частку (пай), є видане йому в установленому законодавством порядку нотаріальною конторою Cвідоцтво про право на спадщину та Cертифікат на право на земельну частку (пай). Cуд визнає спадщину відумерлою, якщо у померлої особи, котра мала право власності на земельну ділянку, спадкоємців не виявилось, або вони відмовилися від її прийняття, або їх було усунуто від права на успадкування.
Спадщина, не прийнята спадкоємцями, охороняється до визнання її відумерлою. Органи місцевого самоврядування розміщують у ЗМІ інформацію щодо охорони спадкового майна. Територіальні органи земельних ресурсів передають сільським (селищним) радам список не витребуваних земельних часток (паїв) померлих осіб відповідно до Сертифікатів на право на земельну частку (пай), а також довідки про те, що за весь період ніхто не звертався до райвідділів земельних ресурсів щодо цих земельних ділянок, земельних часток (паїв). Заява про визнання спадщини відумерлою подається після того, як мине один рік із часу відкриття спадщини. Спадщина, що визнана судом відумерлою, за місцем її відкриття переходить у власність територіальної громади (тобто, у комунальну власність). На зворотному боці Сертифіката на земельну частку (пай) робиться відповідна позначка. Якщо на території ради є громадяни, яким згідно з рішенням суду поновлено право на земельну частку (пай), але на цей час землі запасу чи резервного фонду відсутні, то територіальна громада має задовольнити вимогу громадян про надання їм земельної частки (паю) за рахунок майна, яке перейшло до комунальної власності як відумерла спадщина.

Богдан Бишук,
відповідальний секретар
Київської обласної організації
Союзу юристів України

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.