Проти витких нахаб

Ці осоружні берізка та повіліка протягом літа замучили. Скільки їх не виривай – плетуться! Чекаємо від вас порад, як із ними упоратися.
Євгенія Марченко, Донецька обл.

Повіліку не оббирайте похапцем, а дуже ретельно відокремлюйте від культури, яку вона оповила, відламуючи разом із гілочкою рослини, або взагалі видаляючи цілий кущик. Обов’язково спалюйте ці ниточки-паразити окремою купкою на листі металу. І не дайте повіліці зацвісти і розсипати по городу насіння!
Аби знищити берізку хоча б на тривалий період, наприкінці сезону краще не виполювати цей бур’ян, а після збору урожаю, обприскати ділянку гербіцидом на основі гліфосфату (приміром, раундапом). Зробити це варто не пізніше, ніж за два тижні до перекопування городу, щоб отрута встигла дістатися кореневища, повністю всмоктатися.
Для більшого ефекту персонально для берізки можна взагалі приготувати пекельну суміш: до раундапу додати діален або 2,4-Д-амінну сіль – по 20 г на сотку. Через два тижні перекопайте ділянку навіть у тому випадку, якщо подекуди ще бачите зелені рослини – вони все одно приречені. Засипані землею, вони розкладатимуться разом із кореневою системою і відіграють роль звичайних органічних добрив.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.