Чому качанні салати дуже рідко дають пристойні качанчики,

2kachan.jpg

13/03/2013

Чому качанні салати дуже рідко дають пристойні качанчики, а здебільшого так і залишаються листковими?

Петро Агеєв, Дніпропетровська обл.


Мабуть, ви просто не враховуєте особливостей качанних салатів і сієте їх так само, як і листкові, – густенько. А їм для розвитку качанів потрібно значно більше місця.
Ось, наприклад, візьмемо ранні сорти, які зав’язують невеличкі качанчики. Їх, як правило, вирощують стрічками, в яких між рядочками залишають 20 см, а між рослинами в рядку – 15-20 см. Між стрічками, а їх краще складати по три, відстань має бути 50 см. Для пізніх сортів, звичайно, місця треба більше, бо вони потребують більшу площу живлення, щоб рослини могли почуватися вільно і нарощувати великі качани. Тут уже треба не пожаліти землі і залишати між рослинами та між рядками в стрічках не менш як 30 см.
Отже, посіявши качанні салати, забезпечте сходам своєчасне проріджування. І не затягуйте з цим: чим рослини старші, тим боліснішою буде проривка для тих, що залишаються. Адже  як не старайтеся, а ґрунт у рядку буде порушений - і слабенькі ще корінці травмуватимуться. Перше проріджування слід провести у фазі 1-2 справжні листочки, друге – у фазі 3-4, не пізніше. Слід відзначити, що проріджування у фазі 6-7 листочків може призвести до того, що рослини так і не зав’яжуть качанів, настільки буде пошкоджена їхня коренева система.
Не можна не зважати й на те, що при загущених посівах рослини дуже затіняють одна одну, а в тіні накопичується надмірна кількість нітратів. Проте всім відомо, що саме салати і без того мають негативну властивість висмоктувати нітрати з ґрунту. Навіщо ж їм ще й створювати для цього сприятливі умови?

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.