Чому огірочки виростають кривими?

070109cucumber.jpg

13/03/2013

Чому перші огірочки виростають рівненькими, а у другій половині строку – все більше криві та роздуті, наче груші?

Поліна Руденко, Запорізька обл.


Ніякої загадки немає: перед вирощуванням огірків ви готуєте, удобрюєте ґрунт поживними речовинами, тож на перший час їх вистачає. Але значна частина добрив витрачається на нарощування зеленої маси, а для плодоутворення майже нічого не залишається. Крім того, дуже часто якогось  поживного елемента просто не вистачає. Як визначити, якого саме, щоб своєчасно допомогти рослинам? Для цього придивіться до форми огірків.
Якщо огірок схожий на грушу (з роздутим кінчиком і тоненькою верхньою частиною), це означає, що рослині замало калію. У разі роздутої нижньої частини і тоненького, загнутого, наче пташиний дзьоб, кінчика – не вистачає азоту. У першому випадку треба негайно підгодувати огірки калієм: взяти будь-яке калійне добриво, крім хлористого, відміряти столову ложку з лишком і розчинити в 10 л води. При нестачі азоту краще за все взяти столову ложку сечовини на 10 літрів води. Якщо немає в господарстві цих добрив, виручить звичайний деревний попіл:  склянку попелу залийте літром окропу, перемішайте, хай ніч настоюється. Потім цей настій  розчиніть у 10 л води, ретельно перемішайте і просто покропіть огірки, можна навіть звичайним віником.  
Щоб огірки не були кривими, варто з початку плодоношення регулярно (кожні два тижні) підгодовувати їх коров’ячим гноєм, розведеним водою 1:10. До речі, навіть за умови повного задоволення всіх «харчових» забаганок огірків плоди можуть раптом набути форми гантелі: з тоненькою «талією» і двома кулями на кінцях. Це результат або поливу холодною водою, або великої  різниці між денною і нічною температурою.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.