Як створити фермерське господарство сімейного типу

2stmferm.jpg

13/03/2013

Хочу створити фермерське господарство сімейного типу. Я ветеринар із 30-річним стажем, маю у господарстві 38 голів великої рогатої худоби (з них 8 корів). Підкажіть, будь ласка, з чого мені починати? Куди звертатися, які готувати документи?

Павло Сич, м. Дніпропетровськ


В Україні такого юридичного статусу, як «фермерське господарство сімейного типу» або «сімейна ферма», не існує. Зазвичай ці сполучення використовуються лише у розмові. Тож може йтися тільки про фермерське господарство, основні засади якого викладені у законі «Про фермерське господарство». Відповідно до цього закону, ФГ може бути створене одним громадянином України віком від 18 років або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім’ї. Тобто будь-яке ФГ по суті вже є сімейним. Засновники фермерського господарства розробляють статут, який містить відомості про найменування господарства, предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання тощо. Оскільки ФГ – це юридична особа, форма підприємницької діяльності, законодавство вимагає від нього державної реєстрації.
– Головною умовою для державної реєстрації є наявність земельної ділянки, – пояснює начальник відділу розвитку сільськогосподарської кооперації та підприємництва департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій Мінагрополітики  Світлана Павленко. – Щоб отримати її у власність чи оренду, громадянин подає заяву до районної державної адміністрації (якщо йдеться про землі державної власності) чи місцевої ради (землі комунальної власності). Або ж треба укласти договір оренди з власником  (власниками) земельного паю, на якому фермер буде господарювати.
Заява про надання органами влади земельної ділянки розглядається у місячний строк. Після задоволення запиту дається згода на підготовку землевпорядною організацією проекту відведення земельної ділянки. Проект розробляється за рахунок Українського державного фонду підтримки фермерських господарств.
Коли документи на земельну ділянку отримані, засновник ФГ або уповноважена ним особа подає державному реєстраторові установчі документи (про їхній перелік краще дізнатися в управлінні агропромислового розвитку або регіональному відділенні Асоціації фермерських господарств та приватних землевласників) на проведення державної реєстрації фермерського господарства. Після реєстрації фермер отримує печатку та може відкривати банківські рахунки.

Наталія Федорова

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.