Гіпеаструм і амариліс – дуже близькі родичі

11-2.jpg

13/03/2013

Мені подарували горщик з гіпеаструмом до його цвітіння, і я з нетерпінням чекала на квітку. Та коли цей щасливий момент настав, засумнівалася: чи та це рослина, адже  уявляла квітку зовсім іншою. Знаю, що квіток у суцвітті, як правило, 4-6, а в мене розквітнуло аж цілих 12, і вони значно дрібніші.

Надія Герасимова, Миколаївська обл.


Гіпеаструм і амариліс – дуже близькі родичі, члени родини амарилісових. Багато хто плутає ці дві рослини, не помічаючи суттєвої різниці в їхньому зовнішньому вигляді.
Давайте розберемося детально. У гіпеаструма квітконос порожнистий, у амариліса – ні. У гіпеаструма в суцвітті, як ви правильно відзначили, не буває більше 4-6 квіток діаметром 12-15 см, у амариліса їх 12, і діаметром вони не більші за  8 см. Але найбільша різниця в тому, що гіпеаструм квітне взимку й ранньої весни, а амариліс – восени. Адже ваша рослина в горщику розквітнула саме восени, правда? Тож будьте певні, що у вас на підвіконні росте амариліс, а не гіпеаструм.
До речі, гіпеаструм, про який ви мріяли, можна вирощувати тільки в кімнатних умовах, а амариліс - ще й у садку з південного боку будинку: він любить тепло, повне сонячне освітлення і добре дреновані ґрунти. Висаджувати цибулини амариліса треба у червні-липні на глибину 15 см, залишаючи між рослинами 30 см. На зиму цибулину, зрізавши надземну частину, обов’язково  укривають товстим шаром торфу або перегною. Рано навесні почне відростати вузьке листя, яке влітку повинно відмерти, щоб через місяць-два рослина порадувала вас квітконосами із суцвіттями. Зважте на те, що квітконос сягає висоти до 75 см, тож його треба підв’язувати до кілка.

 Амариліс

 

 Гіпеаструм

Лариса Овчаренко

 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.