Вередливий козлятник

7-3.jpg

13/03/2013

Спробували минулого літа виростити козлятник, але він нас дуже розчарував: ніякого рекордного врожаю зеленої маси для нашої худоби так і не побачили. Знову підвела реклама?
Віктор Третяк, 
Донецька обл.


Думаю, що справа не в рекламі, а просто у відсутності досвіду і належної інформації.
По-перше, щоб отримати нормальні сходи, насіння козлятника варто ретельно готувати до посіву методом скарифікації: міцну шкірочку насіння слід добряче пошкодити, подряпати. Як це зручніше зробити?
Спочатку візьміть робочі рукавиці і на їхні «долоні» або нашийте, або наклейте грубий наждачний папір. Розсипавши потрібну вам кількість насіння на брезенті, потроху  набирайте його в руки, одягнені в рукавиці, і перетирайте між долонями. Перетерте насіння висипте  в широку миску з водою: те, що потрапило під наждак і вже має пошкоджену шкірочку, трохи згодом опуститься на дно. Решту, що плаває, злийте, підсушіть і перетирайте ще. Сіяти треба тільки те насіння, яке потонуло, тоді сходи будуть дружними й одночасними, без пропусків.
Ще одна особливість козлятника: для його успішного розвитку в ґрунті мають бути спеціальні бактерії, які  фіксуватимуть на корінцях азот. Оскільки ви сієте рослину вперше, то, звичайно ж, на вашій ділянці цих бактерій ще немає. Тож ви повинні (принаймні,  бажано) їх  поселити. Як? Знайдіть місцину, де козлятник росте або ріс у багаторічних посівах. Відкопайте декілька рослин із ґрунтом на коренях, перетріть ці корені на порошок разом із землею і висипте на вологе, підготовлене до посіву  насіння.
Тепер ви зробили все від вас залежне, щоб отримати добрі сходи і забезпечити активний розвиток рослин. Проте не варто очікувати великого врожаю в перший рік: дайте йому перезимувати. А от наступного сезону трави вистачить і на зелений корм, і на сіно, і на силосування. Зелена маса козлятника дуже поживна, показники її найвищі серед інших кормових рослин родини бобових. І великі врожаї ви будете отримувати з однієї ділянки протягом 10-15 років.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.