Завод-мандрівник

11-1.jpg

27/02/2013

Виробляти на ньому комбікорми удвічі дешевше


Прочитав у вашій газеті статтю про мобільний комбікормовий завод. Ми саме проводимо в районі роботу зі створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Гадаю, що такий завод міг би стати в пригоді новому об’єднанню. Підкажіть, хто в Україні займається виробництвом кормів на колесах? Хотіли б зробити презентацію процесу.
Микола Рибка,
начальник управління АПР Іванівської
райдержадміністрації Херсонської області

В Україні мобільні комбікормові заводи працюють уже рік. Принцип роботи такої машини дуже простий: вона приїздить на ферму, завантажує зерно й інші складові компоненти комбікормів, ретельно змішує та вивантажує. Все це відбувається швидко, коштує удвічі дешевше, ніж на стаціонарному комбікормовому заводі.
– Ми стали піонерами з мобільного виробництва кормів, – розповідає генеральний директор київського підприємства ТОВ «Молміксгруп» Олег Олександрович Вітер. – А ось у Білорусі вже 8 років надають такі послуги. Там працюють 3-4 фірми, кожна має по 18-20 подібних автомобілів, та все одно не встигає виконувати замовлення – настільки їх багато! Так само у Росії, Казахстані. Не кажучи вже про Європу. Можливо, ми трохи затримуємося, бо на початку поставили за послуги більшу ціну, але й вона є досить конкурентною у порівнянні з послугами стаціонарного заводу. Відтепер продаватимемо послуги за собівартістю – тобто вдвічі дешевше, ніж на великому підприємстві. Вже маємо 4-5 постійних клієнтів, які нами дуже задоволені. Взагалі, цікавість до мобільних комбікормових агрегатів у людей є, просто все нове сприймається з обережністю. Сподіваюся, надалі послуга набиратиме популярності.
МКЗ здатні готувати все для годівлі великої та дрібної рогатої худоби, свиней, коней, птахів: від комбікормів до більш делікатних сумішей – преміксів. За необхідності, суміш подрібнюють дужче – для харчування малечі, або додають до харчів соєве масло, або роблять корми плющеними, що подобається коровам.
За годину машина виготовляє до 10 тонн корму. Якщо замовник бажає додати компонентів, яких немає на складі, виробник замовляє їх у фірм-партнерів.
– Українці годують тварин біовітамінними добавками (БВД), – каже Олег Олександрович. – Але ж премікси, які виробляє наш комбікормовий завод, приблизно на 30% вигідніші за БВД. До речі, усі наші автомобілі вироблені німецькою фірмою «Buschhoff», яка майже 140 років спеціалізується на устаткуванні елеваторів і комбікормових заводів – мобільних і стаціонарних.

Наталія Федорова

Плюси МКЗ

• Зерно й інші складові компоненти комбікормів не треба нікуди везти – все робиться на території замовника. Якщо власникові потрібно 100 тонн комбікорму на місяць, – він отримає ці 100 тонн у зручний для нього час. Через місяць МКЗ знову приїде і виготовить нову порцію свіжої продукції, треба лише зателефонувати.

• Вартість продукції на 50% нижча, ніж на стаціонарних заводах (не 300-400 грн, а 150-200 грн за тонну).

• Замовник має можливість контролювати весь процес створення комбікорму: хто-зна,  як це відбувається на заводі, що додають до кормів. Також є можливість створювати корми за власними рецептами, радитися з зоотехніками.

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.