Роса… на корові

11-1.jpg

13/02/2013

Мене дуже турбує стан моєї корови. Кожний ранок вона вкривається крапельками вологи, як росою. Проводжу по спині, - і аж згортаю ту воду у долоню. При цьому корова, що стоїть поруч, суха. Що це може бути?

Ольга Горєва, с. Бургунка, Херсонська обл.

На жаль, в авторитетних джерелах (підручниках і довідниках з ветеринарної медицини) не вдалося знайти будь-якого тлумачення цієї ознаки. Тому, щоб відповісти на це питання, довелося порадитися з кількома спеціалістами, які мають чималий стаж роботи у ветеринарній галузі. За їхніми спостереженнями, «роса» випадала на деяких тваринах (але не поголовно), які були вражені такими гельмінтозами як фасціольоз та дикроцеліоз. Після проведення лікувальних обробок цей симптом начебто згасав. Крім того, деякі фахівці зазначають, що «роса» може випадати при хронічних захворюваннях, що викликають порушення обміну речовин. Не виключено, що це може бути й супутньою ознакою тільності.
Тож, підсумовуючи, скажу, що причин може бути кілька: індивідуальна реакція окремої тварини на недоліки вентиляції, особливості годівлі; внутрішні захворювання – гельмінтози, чужорідні тіла у шлунково-кишковому тракті, хвороби печінки; фізіологічний стан – линька або тільність. Усі вищеназвані стани можна легко підтвердити додатковими дослідженнями.
І додам, що для обробки від гельмінтів не треба чекати, доки худоба почне худнути і втрачати продуктивність. Такі процедури мають бути плановими і постійними, під наглядом ветеринарних фахівців.

Василь Усатенко,
ветлікар

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.