Розмір орендної плати

jpg.

Читаємо в газеті: «Оцінка сільгоспугідь закінчена та проведена індексація з коефіцієнтом 1,756». Отже, за нашими підрахунками, ми маємо отримувати за свій пай вже 4100 грн, а нам заплатили лише 2800 грн, та ще й 15% вирахували як податок. Звернулися до орендаря: «Де ж індексація?». А він каже: «Та ви більше читайте газети! В реальності ніхто ніякої індексації не проводить». Хто ж правий?

Людмила Глущенко, Миколаївська обл.

Відповідно до Указу Президента №92 від 02.02.2002 р. «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян-власників земельних ділянок і земельних часток (паїв)» плата за здану в оренду земельну ділянку має бути у розмірі не менше 3% від вартості, визначеної державою, тобто від нормативної грошової оцінки землі.
31 жовтня 2011 року Кабінетом міністрів України прий-нято постанову № 1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів», згідно з якою з 1 січня 2012 року до показників нормативної  грошової оцінки ріллі, проведеної станом на 1 липня 1995 року (з урахуванням індексації), застосовується коефіцієнт змін у рентному доході 1,756.
Станом на 1 січня 2013 року нормативна грошова оцінка          1 гектара ріллі з урахуванням коефіцієнтів індексації нормативної грошової оцінки земель за 1996-2012 роки та коефіцієнта 1,756 в середньому по Миколаївській області  становить 17588,1 гривні.
Щодо сплати податку, то дохід від надання в оренду земельної ділянки підлягає оподаткуванню за ставкою 15% (податок на доходи фізосіб). Відповідно до вимог Податкового кодексу, агентом орендодавця зі сплати податку є орендар.
Розмір плати за здану в оренду земельну ділянку фіксується у договорі оренди. Якщо умови договору не виконуються, можна звернутися в суд.

Богдан Бишук,
Київська обласна організація
Спілки юристів України

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.