Свідомий інвестор

invest.jpg

Маленьке село тримається завдяки своїм устоям та підтримці іноземця, який закохався у придніпровські краєвиди
Придніпров’я без перебільшенням можна назвати серцем України. Сотні сіл та містечок із давньою історією розташувалися в мальовничій місцевості. Щербинівка Обухівського району Київської області – один із діамантів регіону. Проте село вразило мене не лише своїми краєвидами, але й працелюбністю та взаємоповагою членів сільської громади.
До села я приїхав невипадково – запросили на свято. Спочатку, як водиться, пролунали гімн України, виступи дорослих і школярів. Ніби то все, час розходитися. Однак жителі Щербинівки після виконання «обов’язкової програми» не поспішали по домівках.
Село невеличке – трохи більше двох сотень люду. Зайве говорити, що односільчани знають усе один про одного. Тож живуть однією великою родиною, поділяючи на всіх радощі й горе.
Ми збираємося за довгими столами, біля яких парують казани зі... справжнім східним пловом. Відразу ж з’являється гармошка, а за нею і голосно-лірична українська пісня. Жителі села знайомляться з гостями зі столиці, які приїхали на запрошення організатора – віце-президента Асоціації «Україна-Бангладеш», орендаря місцевих полів та активного інвестора у щербинівську інфраструктуру Мохамеда Абдус Салама.
Доктор Абдус Салам, за його словами, вже понад десять років як закоханий у Щербинівку. Потрапивши сюди колись випадково, зрозумів, що не зможе далі жити без її розкішної природи та щирих людей.
Сільрада, клуб, медпункт, вишневі садки та дбайливо оброблені городи – цим Щербинівка не відрізняється від тисяч таких самих сіл по всій Україні. Частина селян їздить на роботу до розташованої поблизу Трипільської ТЕС. Школи немає, оскільки в Щербинівці замало дітей шкільного віку. Однак вимираючим село не назвеш, оскільки протягом останніх років громада разом із паном Саламом роблять усе для розвитку села.
–Погляньте навколо, – доктор Абдус Салам звертає мою увагу на мальовничі пагорби понад ставами, вкриті лісом. Вдалині стримить славнозвісний Гордин Шпиль – місце, де за переказами, гетьман Павло Полуботок закопав свої скарби, – справжня Мекка шукачів пригод. – Раніше тут були хащі, все стояло занедбане. Разом із жителями села ми розчистили зарості, ставок, полагодили дамбу та облаштували ідеальне місце для відпочинку щербинівців та гостей.
Здавалося б, який зиск орендаторові від благодійної діяльності? Заплатив гроші, виконав умови оренди – і вільний. Та ні ж бо! Розуміє людина, що сільська громада – це єдиний організм, і взаємопідтримка є запорукою успіху будь-якої справи. Як бізнесмен, він дав селянам робочі місця. Як сумлінний інвестор – кілька років тому газифікував їхні будинки, виділив кошти на ремонт медпункту та ліки для жителів села. Всі знають, що у випадку грошової потреби, викликаної, приміром, хворобою когось із близьких, завжди можна звернутися до доктора Салама.
- Ось тут будуть пташники, тут – корівники, тут – зона відпочинку, – не збирається зупинятися на досягнутому доктор Салам, демонструючи проект майбутнього господарсько-туристичного комплексу, який він мріє збудувати у селі.
Господарський комплекс, крім приміщень для ведення тваринництва, матиме поля, де вирощуватимуть екзотичні овочі, насіння яких привезене з Бангладеш. Ближче до ставків облаштують місце для відпочинку – з культурною риболовлею, екзотичною східною кухнею, туристичними прогулянками та спортивними змаганнями. Спортивні майданчики, футбольне поле та тенісні корти дадуть змогу Щербинівці набути статусу достеменної здравниці. Водночас реалізація такого проекту – це стільки робочих місць! На жаль, без «доброзичливців» не обійшлося – за бізнесмена із Бангладеш останнім часом взялися рейдери місцевого штибу, але він вірить, що йому таки вдасться втілити задум у життя.
А сьогодні він активно працює над створенням сільської бібліотеки та музею тутешнього уродженця – письменника Григорія Косинки.
Ігор ПАВЛЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.