Життєві поради

Правильне підгортання
Щоб від надзвичайно важливого агротехнічного заходу – підгортання – була користь, необхідно дотримуватися певних правил. Підгортати рослини слід тільки вологим ґрунтом, наступного дня після поливу або дощу. Коли горбочок навколо стебла підсохне, не лінуйтеся і зруйнуйте верхню шкірочку ґрунту, щоб забезпечити надходження кисню до коренів росли. Завдяки правильному підгортанню овочеві рослини можуть дати врожай на 15-20% вищий завдяки утворенню додаткових корінців.

Корми для перепілок
Кімнатних перепілок краще за все годувати комбікормами для домашньої птиці: молодняк – кормами ПК-5 подрібненими, дорослих – ПК-1 і ПК-2 з додаванням 5% подрібнених черепашок.
Але часто-густо немає можливості купувати такі корми, тож доводиться годувати пташок аби чим. Як наслідок, яєць буде небагато. Тож варто потурбуватися про збалансований склад корму власного приготування: кукурудзяної крупи – 42%, пшеничної – 16%, соняшникового шроту – 20%, риб’ячого борошна – 5%, борошна м’ясо-кісткового – 4%, дріжджів кормових – 4%, борошна трав’яного – 2%, черепашок мелених – 5,5%, преміксу – 1%, солі – 0,5 відсотка.

Проти берізки
Ця осоружна берізка протягом літа завдає шкоди рослинам і замучує їхніх господарів. Скільки її не виривай – а вона все плететься!
Аби знищити її хоча б на тривалий період, наприкінці сезону краще не виполювати цей бур’ян, а, зібравши урожай, обприскати гербіцидом на основі гліфосфату (приміром, раундапом). Зробити це варто не пізніше, ніж за два тижні до перекопування городу, щоб отрута встигла дістатися кореневища, повністю всмоктатися.
Для більшого ефекту персонально для берізки можна взагалі приготувати пекельну суміш:
до раундапу додати діален або 2,4-Д-амінну сіль – по 20 г на сотку. Через два тижні перекопайте ділянку навіть у тому випадку, якщо подекуди ще бачите зелені рослини – вони все одно приречені. Засипані землею, вони розкладатимуться разом із кореневою системою і відіграють роль звичайних органічних добрив.

Голодні буряки
Щоб не викопувати коренеплоди столових буряків зів’ялими, потрібно в період, коли інтенсивно нарощується підземна частина рослин, не дати їм голодувати. У цей час малесеньким коренеплодам потрібні калій і фосфор, а от азот, навпаки, не потрібен. Суперфосфат і хлорид калію вносять у кількості 8-10 г на квадратний метр. Але набагато краще внести по склянці деревного попелу на погонний метр: прорити канавку вздовж рядка, всипати попіл і загорнути. Але треба пам’ятати – сухі добрива треба сипати лише у вологий ґрунт.

Попіл на вагу золота
Деревний попіл – унікальне добриво. Вносити його можна і як основне добриво, і для підгодовування рослин. Не слід його використовувати лише на солоних ґрунтах.
Для плодових дерев під час їхньої вегетації достатньо 300-400 г попелу на кв. м, для суниць, малини, овочів, квітів – 100-150 г на кв. метр. Вносити попіл краще у другій половині літа, коли рослинам саме не вистачає калію і фосфору (насипати у канавки глибиною 5-10 см і одразу загорнути землею).

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.