Казарнянський добробут

art__305.jpg

16/01/2013

Селянин може жити заможно, якщо обере правильний шлях розвитку. Одним із способів отримувати адекватні гроші за плоди своєї праці є створення кооперативу. І в цьому переконалися жителі села Казарні Знам’янського району Кіровоградської області.
Трохи більше року функціонує там сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Казарнянський добробут». Шлях до його створення був важким і тернистим, і це є ще одним доказом правила, що результату досягають ті, хто його прагне.
Чимала заслуга у становленні кооперативу належить Казарнянському сільському голові Тетяні Халявинській і районній раді. Підтримку надали Міжнародна благодійна фундація «Хайфер Проджект Інтернешенл» та компанія «Данон Дніпро» – виробник дитячого харчування. У приймальному пункті зроблений ремонт, який відповідає санітарним нормам, встановлене необхідне обладнання, за допомогою якого можна охолодити до 2,5 тонн молока. А ресурс села – це майже дві тони.
Та не всі утримувачі корів у Казарні виявили бажання вступати до кооперативу. Хтось не вірив у його прибуткове функціонування, хтось зайняв позицію очікування. Але щоб кооператив працював на прибуток, потрібна продукція! Тож довелось переконувати жителів сусідніх сіл. І більшість таки повірила в майбутнє сільськогосподарського об’єднання і стала його членами.
Збирачем молока є представництво «Екосистем Данон Дніпро». А оскільки молоко головним чином йде на виготовлення дитячої продукції і вимоги до цього цінного харчового продукту досить високі, то на місці працює лабораторія якості. Чим вищої якості молоко, тим більше коштів отримує здавач.
Відкриття сільськогосподарського кооперативу, крім можливості врегулювати ціну на продукцію, має ще один позитив – створення нових робочих місць. А це й заробітна плата, й відрахування до місцевого бюджету.
До того ж партнери сприяють покращенню соціальної інфраструктури села. Приміром, «Данон» облаштував дитячі ігрові майданчики, а МБФ «Хайфер Проджект Інтернешенл» подарував членам кооперативу нетелів високомолочної породи та свиноматок м’ясної породи.
Місцева влада не просто допомогає організувати кооперативи, а націлює селян на об'єднання родин, навчає їх бізнес-плануванню та основам фермерської справи. Нарешті селяни у більшості своїй зрозуміли, що тільки об’єднавшись, вони зможуть визначати, кому і за якою ціною реалізувати свою продукцію.

Катерина МАТКО,
Надіслано на конкурс ЗМІ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.