Шпинат Утеуша

11-1.jpg

16/01/2013

Маю прохання більше писати про корми для худоби. Що їй корисне, а що навпаки. Йдеться не про якісь добавки, а рослини.

Арина Недельська, Чернівецька обл.

Надранній зелений корм шпинат Утеуша впевнено можна назвати кормовим богатирем. Уже 1 травня в зоні Полісся він досягає висоти в один метр, а до кінця травня його посадки перетворюються на джунглі заввишки два метри. Його подрібнені стебла смакують не лише коровам і козам, а й свиням. До вподоби вони качкам і гусям.
Листя шпинату Утеуша містять каротин, вітаміни, фосфор, калій, кальцій, магній, залізо та інші мінеральні речовини. Рослина багаторічна (15-18 років), високоврожайна (за два укоси дає 1200-1250 ц зеленої маси з 1 га). Якщо використання зеленої маси шпинату Утеуша в добовому раціоні становить 20-25%, добовий приріст ваги кролів, птиці, нутрій, телят і поросят збільшується майже вдвічі, а надої корів, кіз та овець на 10-12 відсотків. При цьому до 4-5,5% збільшується жирність молока. Ще кращі результати дають стебла шпинату, засилосовані з кукурудзою, сорго та іншими культурами – приріст живої ваги свиней і бичків на відгодівлі збільшується вдвічі. Подрібнене листя і зерно дають рекордну яйценосність домашньої птиці.
До речі, ця культура перспективна для виробництва біопалива і оздоровлення засолених ґрунтів, так як має властивість розсолювати їх.

Леонід Капуста,
вчений-агроном

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.