Витка суниця

11-2.jpg

16/01/2013

Дуже хочу придбати витку садову суницю, про яку чула багато рекламної інформації кілька років тому. Тепер чомусь реклама на очі не потрапляє. Де можна про цю суницю дізнатися?

Аделіна Суфіуліна, АР Крим

І не шукайте, і сили не витрачайте: виткої суниці в природі не існує! Адже це не огірки, не виноград, на стеблах яких є спеціальні вусики, аби чіплятися за опору. Ви бачили саме такі вусики на будь-якому сорті суниці? Так, вуса в неї є, але для чого? Для продовження роду, утворення нових розеток. Але з допомогою цих вусів суниця ніколи не зможе зачепитися за опору. Тож реклама ввела садівників в оману, даючи зображення звичайної ремонтантної садової суниці. Для зйомок кущики розмістили так, щоб утворювався каскад з розеток, зі стиглих плодів.
Таку гірку ви можете створити й самі, придбавши ремонтантний сорт суниці, здатний безперервно родити на молодих розетках. Можете побудувати спеціальні короби з дощок, розташувавши їх за принципом дитячої пірамідки. Можете просто встановити використані скати, починаючи від тракторного і на верхівці закінчуючи маленьким від мотоцикла. Звичайно, кожний треба заповнити ґрунтом і в кожному по колу висадити кущики суниці. Коли вони пустять вуса, то закриють і скати, і дошки, утворять зелену гірку за формою ялинки і з гірляндами червоних ягід.
Можете створити шпалеру з суничних кущів – пласку і будь-яких розмірів. Тільки тоді це вже буде зелена стіна. І хоча вона дуже зекономить вам площу, але й клопоту додасть: кожний вус треба буде підв’язувати до шпалери з десяток разів, не менше, бо вони ж ростимуть.
Тож не шукайте неіснуючого сорту суниці, а дайте завдання чоловікові спорудити для суниці гірку, пофантазуйте. Тільки місце знайдіть для гірки сонячне. А взимку захистіть від вимерзання.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.