Цикламен

foto-tsiklamena.jpg

16/01/2013

Цю квітку в горщику навесні минулого року мені подарували чоловік з сином. Коли вона відцвіла, я бульбу витягнула з горщика, поклала, аби вигнати цієї весни, та забула. А тепер ось знайшла. Як із нею бути? Чи можна висадити її у садку навесні?

Олена Кравчинська, Донецька обл.

Цикламен усі знають, як кімнатну рослину з серцеподібним листям, сріблястим візерунком на ньому і великими квітками на високих квітконосах. Квітнуть цикламени не лише навесні, а й в осіннє-зимовий час. Квітнуть пишно і довго, якщо горщик тримати в прохолодному місці кімнати, подалі від сонячного проміння й опалення. Але настає час природного спокою. Тільки-но квітки починають в’янути, поливи треба різко скоротити, а згодом взагалі припинити. Тепер горщик треба покласти на бік у сухому прохолодному місці: хай лежить аж до середини літа. В липні цикламен треба пересадити в новий горщик зі свіжим компостним ґрунтом, заглибивши бульбу на дві третини її висоти. Аж поки не з’являться нові паростки, поливати ґрунт ледь-ледь, потроху, щоб середовище, в якому сидить бульба, було трохи вологим, не більше.
Той цикламен, який був куплений у горщику, належить до декоративних гібридів, дуже ніжних, які можуть рости тільки в кімнатних умовах. Тож висаджувати бульбу з горщика на клумбу не варто. Для цього підійдуть спеціальні садові сорти й гібриди. Вони продаються бульбами, які треба висадити в садку наприкінці літа.
Цикламен Неаполітанский квітнутиме у вересні-листопаді рожевими і червоними квітками; цикламен Європейський порадує червоними квітками у липні-вересні, а Широковиїмчастий може порадувати червоним, рожевим або біли цвітом в квітні-травні. Висаджувати бульби треба гладенькою стороною вниз на глибину 3 см бажано десь під деревами або чагарниками, щоб не були на сонці.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.