На Вінниччині з’явилися заповідники

12_05_07-bobr.jpg

В області чотири території загальною площею 246,5 гектарів оголошені об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення.
У верхів'ях Барського водосховища та у долині річки Рів створений гідрологічний заказник, рослинний світ якого представлений високотрав’яними ценозами з очерету звичайного, рогози широколистої, осоки. Орнітофауна нараховує 20 видів, а серед тваринного світу переважають ондатра, видра, ласка.
На землях Жмеринської міської ради під особливу охорону держави взято вцілілий куточок типової для Поділля грабово-дубової діброви. Деякі екземпляри дубів нараховують близько 200 і більше років. Трав'яний покрив лісу представлений червонокнижними рослинами та великою кількістю типових видів. Водно-болотний комплекс представлений лучною рослинністю.
Показовою є історія про те, як зазначений об'єкт став заповідником. Якось місцева команда юних натуралістів звернула увагу на джерела, струмки і ставок, потім прийшло розуміння того, що існує єдиний нерозривний природний комплекс, стан якого залежить від збереженості лісу та берегів струмків. Тому юннати вивчили весь комплекс і виступили з ініціативою його заповідання.
Ще один куточок природи – дендрологічний парк у м. Ладижин – також представлений рідкісними і типовими видами місцевої і світової флори.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.