Замість кліток міні-ферма

9.jpg

26/12/2012

Яким би захопленим своєю справою не є кролівник, та це не страхує його від невдач. Уберегти ж від багатьох із них здатна акселераційна методика російського академіка Ігоря Михайлова. Про неї багато хто чув, але вона все ще викликає чимало запитань і навіть гарячих суперечок. І нічого дивного, адже метод, можна твердити, революційний. Він перевертає загальноприйняті стандарти з ніг на голову.

Зазвичай, кролики утримуються в клітках, встановлених здебільшого в сараї. Час від часу майже все поголів’я викошують хвороби. Не допомагають навіть регулярні щеплення. Причина цих бід криється у факторах, які послаблюють організм кроля і знижують його імунітет – у порушеній екології, негігієнічних умовах утримання, годівлі, яка не відповідає природним потребам організму, різноманітних стресах. Звести до мінімуму ці втрати і здатне акселераційне кролівництво.

Природу не обдуриш

Ігор Михайлов зробив своє відкриття на основі серйозних біологічних і фізіологічних досліджень. Він довів, що кролик не отруює себе власними екскрементами, годується молоком матері до тримісячного віку, може швидше рости і продуктивніше розмножуватися без будь-яких ліків і щеплень. У той же час його м’ясо і хутро набувають кращих характеристик. Іншими словами, технологія ґрунтується на поглибленому вивченні потреб кролика і повному їх забезпеченні.
Сіль акселераційної методики – у специфічній конструкції агрегату для утримання тварин. Він не має нічого спільного з традиційними клітками, бо є оригінальною ярусною спорудою з секціями для різних вікових груп. Працює така міні-ферма в напівавтоматичному режимі і потребує для обслуговування лише півгодини раз на 7 днів. Адже годівниці та напувалки в ній сконструйовані таким чином, що наповнювати їх потрібно раз на тиждень. Цього запасу корму та води кролям вистачає до наступного наповнювання, до того ж вони цілодобово доступні тваринам.
Особливості побудови кролячого шлунка такі, що тварина має весь час щось жувати. Спеціальні спостереження показали, що дорослі особини приймають їжу до 80 разів на добу. Зрозуміло, що за традиційного покліткового утримання і двох-трьох-разового годування задовольнити природні потреби тварини неможливо. Більше того, з’ясувалося, що організм кролика потребує і великої кількості води. В міні-фермі тварина може пити її досхочу, а не тоді, коли наливає господар. Взимку вода підігрівається, а влітку вона прохолодна, ще й самоочищається завдяки особливій конструкції вакуумної поїлки. В результаті такого безперебійного та повноцінного режиму харчування, як це не дивно, кролик споживає кормів в 4 рази менше. Енергія, яка раніше йшла на перетравлення кормів, спрямовується на бурхливий ріст тварин, тобто акселерацію.
А ще стало можливим отримувати стабільні цілорічні окроли (кожен – по 8-15 кроленят), незважаючи на холоди і морози. До речі, міні-ферма має електричний підігрів маточників. Крім того, кролячі послід і сеча надходять до компактного піддона, який також замінюється раз на тиждень. Агрегат облаштований спеціальною системою природно-примусової вентиляції повітря, внаслідок чого зникає неприємний запах, а разом з ним набридливі мухи.
Завдяки акселераційній методиці молодняк кролів харчується материнським молоком протягом перших 3-х місяців життя, а далі вже переходить на сіно і комбікорм. Оскільки кроленята знаходяться на вигодовуванні біля матері набагато довше, ніж у звичайних клітках, організм тваринок триваліший період отримує найцінніші речовини, тим самим набуваючи кращого імунітету. Внаслідок усіх названих факторів акселерат не хворіє взагалі. Росте він утричі швидше за звичайного кроленяти: товарної ваги (4-6 кг) набирає всього за 4 місяці. Його молочне м’ясо особливо смачне, не містить холестерину, запаху власних випорожнень та будь-яких хімікалій. Як запевняють лікарі, воно навіть здатне виводити з організму людини радіонукліди, лікувати виразку шлунка і значно підвищувати імунітет людини.

Акселерати – це, перш за все, мікраксель

При дбайливому господарюванні одержане м’ясо кролів повністю окупає себе, до того ж чималий дохід приносить і шкурка, а точніше – хутро акселерата. Так-так, саме хутро, яке називається «мікраксель».
В акселератів воно особливе: характеризується тривалою носкістю (ворсини не випадають до 20 років) і є надзвичайно красивим. За експертними оцінками фахівців, мікраксель прирівнюється до хутра песця, норки, шиншили. З нього шиють елегантні жіночі шуби, які завжди в ціні, а також м’які й міцні пледи з відчутним лікувальним ефектом.
Використання такої незвичайної ферми-агрегату в домашньому господарстві відкриває для її господаря нові, невідомі раніше можливості. Адже виготовити її можна самостійно, місця на ділянці вона займає всього 5,6 кв. м, а встановлюється у будь-якому зручному місці – навіть під вікном житлового будинку. Служить міні-ферма довго – 10-15 років. Один раз виготовивши її, господар кожного наступного року отримуватиме щонайменше 100 кг найціннішого м’яса і 35-40 шкурок з міцним хутром на одну повномірну шубу. Такий собі домашній міні-цех, який родину і нагодує, й одягне. При цьому, нагадаю ще раз, істотно економляться корми, відсутні проблеми з кролячими хворобами.

Петро Кузьмич,
Волинська обл.

Кроляча арифметика

Вкладені в акселераційне кролівництво кошти подвоюються із завидною швидкістю. Наприклад, умовний капітал у розмірі 1000 гривень стає вдвічі більшим вже за 4 місяці. І так – кожні 4 місяці. Тобто, маючи на початку року 1000 гривень, наприкінці отримуємо 8000. В якій ще галузі віднайдеться такий стрімкий оборот коштів?

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.