Зимові вікна

26/12/2012

Неодноразово читала про сівбу в так звані «зимові вікна», коли посеред зими температура значно підвищується і тепло тримається кілька днів, а то й тиждень. Але навіщо це? Вважаю, що все має бути посіяне вчасно, тоді, коли йому природою призначено.

Валентина Бесараб, Житомирська обл.

Трапляється, що обставини складаються не на користь осінньої або підзимньої сівби. Не встигла людина, чи, не дай Боже, хворіла. Он моя сусідка двох дочок заміж видала восени, не до сівби було, і я її розумію. Саме цими «зимовими вікнами» тільки й заспокоїла її, допомогла борозенки заздалегідь підготувати, ґрунту сухого запасти. А «вікна», хоч і небажане явище посеред зими для багатьох вже посіяних культур, та все ж настають практично завжди: відлига й тепло стоять кілька днів, що аж весною пахне, ґрунт парує. Тож посіяти ті культури, що потребують багато вологи для набухання насіння – аж проситься!
Можна сіяти селеру й петрушку, моркву й цибулю-чорнушку, кріп і навіть цибулю-сіянку позакладати в борозенки. Нічого, якщо маленькі цибулинки потім замерзнуть: весною відтануть і дадуть першу зелень тижнів на два раніше весняних посівів. Тож не варто боятися «зимових вікон», а краще скористатися нагодою.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.