Громада та Влада

4-1.jpg

12/12/2012

Степнянский сільський голова Наталія Момот (Донецька область) не любить слова «громада», каже, є в ньому щось відсторонено-холодне. Інша справа «односельці». Та й працівників сільради не величає владою – не хоче ставити ні себе, ні колег «над людьми». Таки більше їй до душі бути з-поміж усіх як рівний із рівними. Саме на таких принципах і питання тут вирішуються: тільки разом, тільки спільно.
Як результат, до Степового приємно приїжджати: чисті вулиці, охайні садиби. І дуже органічно звучать слова селянки, яка, вийшовши з автобуса, щиро промовляє: «Як же добре вдома, в нашому Степовому!».
Йдемо з сільським головою селом.
– Ось, дивіться, – показує Наталія Василівна зручні красиві лавочки у сквері, що перед Будинком культури та адміністративним будинком, – це робилося нашими односельцями. Ініціативу проявила рада ветеранів, а закупила сільрада. Після того, як ветерани встановили перші дві лавочки, підключилася молодь, а за нею й старші люди. Ось і Сергій Іванович, – показує на чоловіка, що відпочиває на лавочці, – теж запропонував свою допомогу. А до того, що люди самі зробили, в них і ставлення інше.
Акуратно, професійно укладена тротуарна плитка в сквері – то теж робота селян.
– Плиточки, знову ж таки, закупила рада, а вкладали люди. І все по-хазяйськи, як для себе! – Пишається селянами сільський голова. – Ходімо, ще покажу, який у нас читальний зал! Теж плід спільних зусиль.
Наталія Василівна перераховує учасників ремонту: сільрада, бюджетоутворююче у Степовому підприємство ТОВ «Маріупольська птахофабрика», працівники бібліотеки, читачі. Меблі закупили, вигравши міні-проект. Зібрали, звичайно ж, самі.
Завідувачка бібліотекою Лілія Дущак взагалі справи не уявляє без творчого підходу – що на роботі, що в житті громади. Після того, як у дворі сусідньої двоповерхівки обладнали новенький дитячий ігровий майданчик (для цього виграли проектний конкурс Донецької обласної ради), Лілія Олексіївна заходилася відновлювати вельми занедбаний дитячий майданчик у дворі своєї оселі – такого ж двоповерхового будинку. До неї одразу приєдналися сусіди. Тепер усе відремонтоване, пофарбоване.
Є в Степовому й інші ініціатори добрих справ. Депутат сільради В. В. Аксененко закликав сусідів зі своєї вулиці обрізувати дерева, які сягнули гіллям лінії електропередач. В.І. Завадський організував капітальний ремонт громадського колодязя і благоустрій території навколо нього. Депутат Е.А. Позднякова з повагою і вдячністю відгукується про тих, хто допомагав їй ремонтувати доріжку між двома вулицями, брав участь у розчищенні та благоустрої території навколо ставка.
І кожну справу підтримує сільрада, закуповуючи потрібні матеріали чи майно, а з нею і ТОВ «Маріупольська птахофабрика», яке ніколи не відмовляє в матеріальній допомозі.
Та не всі люди однакові. Начебто, добре знаєш когось, і думки про нього хорошої вже давно, а стикнувся у справі близько – і зовсім інший, не дуже приємний, бік побачив. Однак на те Наталія Василівна Момот і головує у селах Степовому та Кропивницькому, яке також належить до сільради, щоб знаходити до кожного свій підхід. Когось потрібно переконати, іншого заохотити, з одним бути поступливою, а з іншим суворою. Педагогічна практика допомагає, адже у школі попрацювала 25 років. Більшість проблем таки вирішуються, інакше люди не обрали б Момот на четвертий термін. А чого ще бажати, якщо навіть пройтися вулицями Степового – одне задоволення?

Людмила ОЛІЙНИК,
Надіслано на конкурс ЗМІ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.