Життєві поради

Цукрова кукурудза

Зазвичай у селі вирощують кормову кукурудзу. Проте для власного задоволення варто посіяти хоч би трохи й солодкої цукрової. Робити це слід тоді, коли ґрунт прогріється до 8-10º С, тобто, на початку травня.
Ґрунт має бути вологим, пухким. Насіння слід закладати на глибину 6-8 см пунктирним способом з міжряддями 70 см. Коли на сходах з’являться по 3-4 листочки, їх треба прорвати на відстані 30-35 см, залишаючи в гнізді по одній рослинці. Щоб сходи з’явилися, зернята варто прогріти перед посівом при температурі 30-35ºС протягом 5-6 діб, а після посіву ґрунт обов’язково злегка прикатати.
Цукрову кукурудзу можна сіяти двічі-тричі за сезон з інтервалом у два тижні. Тільки влітку перед посівом ґрунт добре поливайте. Та й самі рослини протягом літа споживатимуть чимало вологи (цукрова кукурудза потребує частішого поливу, ніж кормова) – для того, щоб у верхній частині качана зернята теж налилися й визріли.

Бурякове насіння
Якщо хочете отримати власне насіння буряка, варто дослухатися до наступних порад.
По-перше, не беріть насіння від першого цвіту буряка: перший раз він зацвітає тому, що було порушено технологію вирощування (посіяли рано в холодний ґрунт), тому таке насіння неякісне, неповне.
По-друге, для висадки коренеплодів на насіння треба відібрати найкращі й саджати їх через 50-60 см.
По-третє, заради отримання високоякісного насіння варто брати коренеплоди не від весняного посіву, а літнього. Тоді вони до наступної весни залишаються «молодими».
До речі, для зимового зберігання найкраще вирощувати і буряки столові, й моркву літнім посівом (червень-липень): такі продукти чудово лежать аж до нового врожаю.

Правильне підгортання
Щоб від надзвичайно важливого агротехнічного заходу – підгортання – була користь, необхідно дотримуватися певних правил. Підгортати рослини слід тільки вологим ґрунтом, наступного дня після поливу або дощу. Коли горбочок навколо стебла підсохне, не лінуйтеся і зруйнуйте верхню шкірочку ґрунту, щоб забезпечити надходження кисню до коренів росли. Завдяки правильному підгортанню овочеві рослини можуть дати врожай на 15-20% вищий завдяки утворенню додаткових корінців.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.