Плавлений сир

11-1.jpg

12/12/2012

Маючи корову і вдосталь молока, хотіла б приготувати вдома твердий сир, але технологія досить складна і потребує не тільки досвіду, а ще й спеціальної закваски. Чула, що набагато легше виробити плавлений сир. Якщо хтось з читачів такий готує, поділиться рецептом.

Валентина Шкуренко, Запорізька обл.

Для виготовлення плавленого (топленого) сиру потрібно мати знежирений, добре відтиснутий кисломолочний сир. Щоб отримати кілограм плавленого, візьміть вісім з половиною склянок кисломолочного, дві-три ложки коров’ячого масла, чотири чайні ложечки харчової соди і три чайні дрібної солі.
Кисломолочний сир треба протерти крізь сито або пропустити через м’ясорубку, викласти в пласку каструлю або глибоку сковороду і рівномірно розсипати по його поверхні дві чайні ложечки соди (половину норми). Поставити посуд на слабкий вогонь і, нагріваючи, весь час перемішувати дерев’яною лопаточкою. Під час нагрівання може утворитися незначна кількість сироватки, яка зовсім нам не потрібна. Щоб її видалити, слід накрити посуд кришкою і зняти з вогню на 10-15 хвилин, а потім сироватку обережно злити, а посуд повернути на плиту. Якщо видалити рідину повністю не вдається, можна додати решту соди і процес продовжити.
Коли маса добре розплавиться, стане однорідною, в неї додати масло і продовжувати нагрівати до загущення. Сіль вводити вже під завершення приготування маси, хвилин за 15. Якщо хочете, можете додати ще й смакові добавки – мелений тмин, аніс, кріп тощо. До цього часу сирна маса вже стане густою, в’язкою, як добрий мед.
Посуд-форму, в якій сир буде охолоджуватися, варто добре змастити маслом, аби потім не мати проблем з вийманням готового продукту. Отож, знявши сир з вогню, його негайно переливають у форму і виносять на холод.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.