Захистити і підживити

oprusk.jpg

Якщо хочете, щоб ваша овочева продукція продавалася на базарі «на ура», потурбуйтеся про збереження вашого доброго імені. Як приємно, коли покупці вітаються з вами, приходять саме до вас і ладні навіть у черзі постояти заради помідорчика чи капустини! Адже нині всі грамотні, про отрутохімікати все знають, тож і побоюються купувати аби в кого.
Отже, ваше головне завдання не діяти за принципом: для себе – що корисніше, на продаж – що красивіше, тобто, яке можна обробити і фунгіцидами, й інсектицидами, навіть не дотримуючись термінів збору врожаю.
Ви, звичайно, спитаєте, а як же вберегти овочі і фрукти без обприскування отрутохімікатами? Тож шукаймо разом оптимальний спосіб.
Варто запам’ятати одне правило: шкідники навчилися виживати і відновлювати свої популяції через рік-другий. Їхні діти та онуки вже не боятимуться вашої отрути, бо отримали від батьків імунітет проти неї, і ви змушені наступного року купувати ще міцнішу отруту, ще більш шкідливу для людського організму. До того ж одночасно зі шкідниками ви вбиваєте отрутою і своїх спільників – ворогів ваших ворогів, корисних комах. Таким чином своїми руками розчищаєте для наступних шкідників поле діяльності. Так де ж вихід?
Перш за все треба знати, що шкідники і хвороби нападають тільки на ослаблені рослини, а значить, треба дбати про їхню силу та імунітет. Можливо це тільки за умов правильної агротехніки, поживного ґрунту та вчасного підживлення рослин.
У наш час створено безліч біопрепаратів, абсолютно нешкідливих для людини, якщо їх застосувати навіть за день до збирання врожаю. Вони базуються на мікроорганізмах, органічних компонентах, тобто природних, а не хімічних. Одні стимулюють і посилюють імунітет, інші – покращують ґрунт, ще інші – захищають рослини від хвороб, від шкідників. І вам зовсім не потрібно цілими днями ходити з обприскувачем і поливати свої овочі то одним препаратом, то іншим: всі вони мають найбільшу силу саме у купі, змішані в одній ємкості.
Так, у баковій суміші можна поєднати гумат – підсилювач імунітету рослин, добрива у хелатній (органічній) формі типу кристалона; триходермін або ЕМ-препарати (тим, хто не стикався з ними, зазначу, що «ЕМ» розшифровується як «ефективні мікроорганізми») – для поліпшення ґрунту; а для захисту рослин – фітоверм (від шкідників) та фітоспорин (від хвороб). Варіанти можуть бути будь-які, це лише приклад.
Біосуміш – надійна профілактика від хвороб та навали шкідників. А профілактика, як ви знаєте, потрібна, коли лиха ще не сталося. Починайте зі сходів, із розсади. Коли на овочах з’явилися квітки – ще раз обприскайте, коли плоди – ще раз. Тим же фітовермом і фітоспорином можна рятувати рослини, якщо помітили початок хвороби або появу шкідників. Їхня дія перевірена протягом багатьох сезонів.
Застосувавши ці біопрепарати як профілактику, вам не доведеться користуватися обприскувачем, як кулеметом. Хай краще захищає, ніж убиває.
ЛАРИСА ОВЧАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.