Синьків – село ХХІ століття

5-3.jpg

28/11/2012

Цього року в селі Синьків Тернопільської області збудували найбільший у Європі тепличний комплекс. У майбутньому тут не лише вирощуватимуть вдосталь вітчизняних перців, томатів, огірків. Тут уже «підростають» власні доходи майже двох сотень місцевих жителів.
Є за рахунок чого поповнюватися сільській казні, розвиватися інфраструктурі. Як результат, меншає жителів Синькова, які думають шукати заробітку за кордоном. Росте перспектива молоді реалізуватися вдома. Словом, село-щасливчик. Упродовж останніх років тут реконструювали школу, сільську раду, церкву, готель, збудували нову амбулаторію, підвели газ, незабаром відкриють дитячий садок, європейського вигляду набувають дороги. Проте найбільшим досягненням не тільки для села, а й усієї України є сучасний тепличний комплекс «DF Agro» площею в 40 га, який 21 вересня цього року відкрили у Синькові. Перспективи теплиць – вирощування 4 тисяч тонн томатів, 2,5 тисячі тонн огірків та 1,5 тисячі тонн перцю.
Овочівництво споконвіку було актуальним у сільському господарстві Синькова. Тому поява тепличного комплексу гармонійно увійшла в ритм його життя. Наразі «DF Agro» відкрив першу чергу загальною площею 10 га – тут збирають урожай огірків. Другу чергу теплиць на площі у 30 га планують відкрити у 2013 році. Тепличний комплекс «DF Agro» – перший в Україні, де перець вирощуватимуть у промислових масштабах. Урожай обсягом 1550 тонн щорічно дозволить скоротити імпорт в Україну перців на 20 відсотків. Так би мовити, знову піде свій до свого по своє. Та найважливіше, звісно, – створення робочих місць. Сьогодні, коли запрацювала тільки частина теплиць, працевлаштовано близько двох сотень жителів Синькова і навколишніх сіл. Для фахівців підприємства збудували житловий будинок.
Зрозуміло, що все це стало можливим завдяки чималим віт-чизняним інвестиціям.
Минуло шість років, як на посаді Синьківського сільського голови працює Ганна Підгірна. На моє запитання, які труднощі залишаються нині актуальними для Синькова, Ганна Степанівна стверджує, що всі негаразди позаду. Крім тепличного комплексу, на території Синьківської сільської ради діє ще п’ять приватних підприємств. Село знову набуло престижного становища з огляду на адміністративні, економічні, соціальні реалії.
– Синьківчани люблять рідне село, рідко хто виїжджає на далекі заробітки. За межами країни перебуває близько трьох десятків односельців. Проте останнім часом заробітчани почали повертатися додому, – каже Ганна Підгірна. – Влітку наступного року Синьків відзначатиме 585-літній ювілей. Є чим гордитися, є з чого радіти. І на серці спокійно в очікуванні нового дня.

Ірина ЮРКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.