Право на землю

11-1.jpg

28/11/2012

Який документ має бути у землевласника, а який у землекористувача?

Іван Микулич, Тернопільська обл.

Право власності на земельну ділянку підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку. Однак є й інші документи, які можуть підтверджувати таке право. До них належать, приміром, договір купівлі-продажу земельної ділянки, договір дарування земельної ділянки та інші цивільно-правові угоди щодо відчуження земельної ділянки. Свідоцтво про право на спадщину теж посвідчує право власності на земельну ділянку. В той же час земельне законодавство встановлює вимогу, за якою державний акт на дану ділянку має долучатися до цих документів.
Нотаріус, який посвідчує чи видає документ, та орган, який здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, роблять на держакті відмітку про перехід права власності на земельну ділянку від одної особи до іншої. При цьому зазначається документ, на підставі якого перехід відбувся. Проте трапляються випадки, коли на державному акті немає місця для проставляння вищезгаданих відміток. У такому разі законом передбачено, що протягом 30 календарних днів з дня подання документів громадянину має бути виданий новий державний акт.
Землекористувачі, які орендують земельну ділянку, можуть підтвердити своє право оренди договором оренди, який має бути зареєстрований відповідно до закону. Орган державної реєстрації речових прав на нерухоме майно має зробити на договорі відмітку про перехід права оренди із зазначенням документа, на підставі якого такий перехід відбувся.
Право постійного користування земельною ділянкою підтверджується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.
З 1 січня 2013 року власність на земельну ділянку підтверджуватиметься її державною реєстрацією. На безоплатній основі громадянам видаватиметься Витяг із земельного державного кадастру про земельну ділянку. У зв’язку з цим нововведенням видача державних актів на право власності на земельну ділянку припиняється. Натомість видаватимуться Свідоцтва про право власності на нерухоме майно. Проте державні акти, видані до 1 січня 2013 року, залишатимуться чинними.

Петро Залізняк,
Центр політико-правових
реформ, м. Київ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.