ЛИСІ КУРИ

28/11/2012

Може, існує якась мікстура, щоб кури після линяння якнайшвидше обростали пір’ям?

Марія Нетудихата, Миколаївська обл.

А ви не замислювались над тим, що дикі птахи теж линяють, проте «лисими» ви їх ніколи не бачили? Бо природа потурбувалась про те, щоб усі тварини отримували необхідне з натуральним кормом. Бо де ж їм мікстуру брати? Тож спробуймо й ми обходитися без пошуку ліків для свійських птахів.
Треба знати, що найбільш цінний корм для утворення пір’я у домашньої птиці – звичайна капуста. Крім умісту вітамінів, амінокислот тощо, в капусті є ще й сірка. А саме цей елемент відповідає за утворення пуху й пера. Капусту слід згодовувати в будь-якому вигляді: подрібнене листя в мішанці з комбікормом, натерті на тертушці качани і грубі жилки. Можете взагалі підв’язувати цілі головки до загородки, щоб кури їх розкльовували.
Корисними будуть і варені відходи капусти в мішанці, але обов’язково разом із відваром. А щоб не витрачати столову капусту, посійте десь уздовж межі трохи кормової спеціально для курей: вона не потребує місця для зберігання, бо може залишатися на городі всю зиму. Просто зрізатимете замерзлу, розморожуватимете і згодовуватимете птахам. Запевняю вас, якщо капуста буде в раціоні курей постійно (особливо наприкінці літа і восени, коли триває линяння), з відновленням пір’я не виникатиме жодних проблем.

Лариса Овчаренко,
біолог

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.