Чому вогонь негарячий

11-2.jpg

28/11/2012

Останнім часом помічаю, що газ став не такий гарячий. Чайник закипає довше, батареї в будинку ледь теплі, хоча котел новий і працює на повну потужність. При цьому газовий лічильник накручує більше, ніж раніше. Скажіть, чи може таке бути?

Ірина Поліщук, Рівненська обл.

Ми знайшли фахівців, які пояснили, в чім справа. Проблема може бути в низькій калорійності газу, тобто, в його низькій тепловіддачі. Україна одна з небагатьох країн Європи, де й досі платять не за калорії палива, а його об’єми. Тобто, природний газ можуть просто розбавляти, і роблять це за допомогою азоту. До речі, щоб з’ясувати, чи є у вашому паливі такий елемент, достатньо подивитися, якого кольору вогонь: якщо червоно-блакитного – газ розбавлений азотом.
За наказом Міністерства палива та енергетики, побутовим споживачам газ має постачатися з тепловіддачею не нижчою, ніж 7 тис. 600 кілокалорій. Якщо тепловіддача палива нижча, то має здійснюватися перерахунок.
Директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич говорить, що єдиний спосіб довести, що паливо, яке отримує споживач, не тієї якості, – це незалежна експертиза. І якщо офіційні цифри таки не відповідатимуть тим, які надасть незалежна лабораторія, потрібно звертатися до суду.

Марина Шепотило

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.