Бджолиний вовк

11-4.jpg

28/11/2012

У нас біля пасіки з’явилися оси. І мені здається, що живуть вони у землі. Чи можуть вони бути небезпечними для наших вуликів?

Іван Маренко, Запорізька обл.

Так, є оси, що живуть у землі, у норах. Називають їх «бджолиний вовк». І вони, дійсно, становлять неабияку небезпеку для ваших бджіл.
Нори іноді досягають метрової глибини: вертикальний канал, що розгалужується на кілька відділень. У кожному живуть личинки різного віку, одна кімната належить яйцям, відкладеним на тілі вбитої бджоли, інша – личинкам, що вже відгодовуються, третя – лялечкам або молоденьким осам, які щойно вилупилися. Ось така багатокімнатна квартира, вхід до якої закритий камінцем, яким оса-мати завжди закриває «двері», вилітаючи у справах.
Бджолиний вовк завжди риє нору поблизу пасіки, бо харчується медоносними бджолами. Він здатен вбити бджолу одним уколом жала. Але в тілі бджоли може бути мед, який є смертельною отрутою для личинок, тож оса-вовк з усіх сил намагається видавити його, стискаючи щелепами тіло бджоли так, що мед вилізає з рота. І натискати буде доти, доки виділення меду остаточно не припиниться. Цей мед оса з’їдає сама, а тіло бджоли тягне до «квартири», де чекають голодні діти. Вони ж бо вже з’їли ту комаху, на якій було відкладено яйця, і чекають добавки.
Якщо ви помітили житло комахи-хижака, краще його зруйнувати.

Лариса Овчаренко,
біолог

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.