А ви зустрічалися з чупакаброю?

12-2.jpg

28/11/2012

Дзвінок знайомого правника заскочив мене ледь не опівночі. У Липовому Скитку, що у Васильківському районі Київської області, якась чупакабра вночі залізла в обійстя і розірвала шістьох кролів.
На ранок озброєний фотоапаратом, записником і, що, мабуть, найголовніше – неабиякою цікавістю, я прибув до села. Виявилось, що з обставинами нічної пригоди вже займається місцевий житель, мисливець із 40-річним стажем Микола Коляда.
За його словами, того дня він колов у знайомих порося. Вочевидь, саме запах крові і привабив якусь невідому тварину. Господарі серед ночі чули, як жалібно скавуліли собаки. На ранок власники не дорахувалися шістьох кролів: один був з’їдений, інші просто розтерзані та скинуті докупи. Міцні дверцята із металічною сіткою були вирвані, а на землі непрошений гість залишив чіткі сліди.
Микола Іванович відразу ж залив сліди гіпсом. Результати справді вражають: очевидно, що це тварина з міцними задніми кігтистими лапами, короткими передніми, тож вочевидь, що добре стрибає. Розмір слідів дає підстави визначити її вагу: не менш як 50 кілограмів, а ймовірно й більше. Досвідчений мисливець Коляда переконує, що ці сліди не можуть належати жодній відомій тварині нашої кліматичної зони. Однак, на його думку, кролів розтерзала тварина з родини псових.
Хто ж це міг бути? Нещодавно стало відомо, яка «чупакабра» терзала кролів на Донеччині. Це виявилися… шакали, яких в Україні в жодні історичні часи ніколи не бувало. Звідки ж вони взялися? Тамтешні мисливці вважають, що втекли з приватного звіринця.
Тож, мабуть, усі вітчизняні чупакабри – це екзотичні придбання грошовитих співгромадян, від яких звірі втікли або якими були покинуті напризволяще. Пригадуєте, як кілька років тому все МНС кілька місяців ловило крокодила в Запоріжській області? Це явища одного порядку. Тому чупакаброю може виявитися і здичавілий собака, і заблудла з Півночі росомаха, і гість із теплих країв, наприклад, леопард. Усі представники родини котячих чудово переносять помірний клімат, а тому цілком можуть «грати» чупакабру. Щиро кажучи, шкода їх! Однак тривожно й за людей, які цілком можуть зустріти представника тропічної фауни десь на вузенькій лісовій стежці.

Ігор Павлюк

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.