Вечеряли одною картоплиною

8-4.jpg

14/11/2012

Ось таку картоплю виростила на своєму городі родина Малаховських, що проживає у селі Піски Новоодеського району Миколаївської області. Звісно, легкий піщаний ґрунт, що характерний для цієї місцевості, сприяє високим врожаям городини, але посушливе літо та навала шкідників значно ускладнюють вирощування цієї цінної культури. Та родині Малаховських щороку врожаї вдаються. Тому й картоплина вагою понад кілограм не була випадковістю.
Ще з осені город підживлюється гноєм. Навесні ділянка обробляється біогербіцидами, які пригнічують ріст бур’янів, тому про сапання картоплі у родині забули. Пророщені бульби, оброблені від шкідників і хвороб, висаджуються у глибоко зорану землю. В спекотну днину грядки добре поливаються.
Викопувати картоплю теж доволі трудомісткий процес, під час якого, на жаль, неминучі втрати – чим більша картоплина, тим більше шансів пошкодити її лопатою або плугом. Тому коли з землі з’явилася така «красуня», голова родини Віталій Володимирович сфотографував її як цінний трофей. А от господиня Лариса Василівна поставилися до дарунка природи більш прозаїчно: тут же відправила бульбу-велетня на сковорідку, посмаживши до вечері. І справді – картоплю вирощують не для того, щоб нею милуватись.

Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.