Золоті яєчка

9-1.jpg

14/11/2012

Перепелина міні-ферма дозволить заробляти щомісяця від 3 тисяч гривень

У кожному селянському обійсті бодай щось та кукурікає чи ґелґоче. На відміну від корівчини чи поросятка домашня птиця потребує значно менших клопотів, пов’язаних із доглядом. Проте заробити на них копійчину набагато складніше, оскільки курячі яйця споживаються передусім удома, а реалізація тушок птиці на базарі – справа доволі марудна.

Інша річ, коли ви пропонуєте щось ексклюзивне, корисне і водночас недороге. Наприклад, перепелині яєчка. Цей вид домашнього бізнесу набуває дедалі більшого поширення завдяки простоті догляду за перепілками та високого попиту на основну продукцію – яйця.
– Починалося все з клітки з перепілками, які мені два роки тому подарували друзі, – згадує Галина Зінченко, жителька Новоград-Волинського Житомирської області. – Вони займаються птахівництвом, от і вирішили поділитися зі мною можливістю ласувати свіжими яйцями. Продукт поживний, корисний. Тож захотілося нам мати його більше – бо й самі вживаємо, і родичів у нас багато. Тому до подарованих птахів у тих же друзів за символічну ціну прикупили ще з півсотні.
Про те, щоби на перепілках заробляти, мови тоді не було. Та за кілька місяців працьовита українська родина зрозуміла, що завдяки перепілкам, доклавши трохи більше зусиль, можна непогано поповнювати сімейний бюджет.
– Знайомі, дізнавшись про нашу натуральну продукцію, почали просити нас продати десяток-другий яєчок, – розповідає Галина Петрівна. – Спочатку ніяково було брати з людей гроші, але потім подумали: чом би й ні? Щотижня тоді отримували від наших перепілок до двох сотень яєчок. Четверта частина йшла на домашні потреби, а інші (десь 150 штук) продавати по 3 гривні за десяток. Крім того, стали реалізовувати птицю, яка віднеслася, – приблизно по 40 гривень за кілограм. Коли зробили підрахунки за місяць, то виявилося, що наші перепілочки – яке не яке, а джерело додаткового прибутку. Далі обладнали інкубатор. Для безперебійної реалізації домовилися із двома торговими точками на базарі. Поступово сформувалася власна клієнтура. Тепер до нас приїздять і з обласного центру, і навіть із Києва.
Галина Петрівна не називає конкретної суми щомісячного прибутку, але каже, що від утримання чотирьох сотень перепілок він не нижчий за середню зарплату по регіону.
Якщо пані Галина лишень починає займатися перепільництвом, то Євгена Усатенка з Олександрівки Кіровоградської області можна назвати справжнім профі в цьому бізнесі. Адже вперше перепілок він завів ще в 2003 році.
– Мене привабила швидка віддача – від інкубації до першого яйця від молодої перепілки минає всього півтора місяці. До того ж птахи не потребують значних площ – на 20 кв. метрах утримуються до півтори тисячі особин, – каже пан Євген.
За його словами, хоча перепільництво – бізнес досить простий, однак перед тим, як розпочати справу, варто почитати спеціальну літератутуру й отримати поради від фахівців.
У господарстві Євгена Усатенка перебуває до трьох тисяч голів. Як каже наш співрозмовник, сталої цифри немає, оскільки чимало молодняка йде на продаж. Доглядають за пернатими двоє людей позмінно, витрачаючи на це по кілька годин на добу. В господаря налагоджена мережа збуту. Ціна реалізації, за словами пана Євгена, залежить від регіону і становить 30-40 копійок за яєчко та 40-55 гривень за кілограм птиці.

Ігор Павлюк

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.