З ЛІСУ ПРИЙШЛА

11-1.jpg

14/11/2012

Чому восени індокачки прагнуть літати, а деякі мало не тікають з двору, перелітають паркани, і їх доводиться потім шукати по сусідських дворах? До речі, чули, що існують білі індокачки, в яких тушка без чорних колодочок. Чи правда?

Ірина Макогон, Харківська обл.

Справжня назва таких птахів – мускусні качки, бо нічого спільного з індиками вони не мають. Люди ж нарекли їх індокачками, бо селезні наростами на голові нагадують індиків. Насправді ж ці качки в давні часи були лісовими жителями. Проте генетична пам’ять раз по раз, а зринає в головах уже свійських потомків. Тож коли восени перелітні птахи збираються у вирій, гуртуються в зграї, домашнім мускусним качкам теж хочеться до них приєднатися. От і стають на крило… Але літати їм уже не до снаги: розучилися. Тому далеко від рідного двору втекти не вдається: хіба що до найближчої лісосмуги або в кінець села.
До того ж у цих птахів «спрацьовує» і більш коротка пам’ять, ніж генетична, – про знайому годівницю, де надвечір завжди лежатиме свіжий корм. Тож політає качечка та й додому повернеться. Хіба що якийсь селезень закохається з першого погляду в сусідську качечку та й піде за нею в прийми. Тож аби не шукати своїх качок по селу, підріжте махові пера на одному крилі: не буде рівноваги – не зможуть злетіти вище паркану.
Щодо кольору мускусних качок, то частіше за все розводять чорно-білих, а через те й колодочки у тушок здебільшого чорні. Щоправда, якщо вгадати зі строками забою, то колодочок буде мало. А можна вивести і білих мускусних качок. І зробити це навіть самотужки. У цій справі головне – терпіння.
Спочатку слід пошукати на базарах, де продають живу свійську птицю, білого селезня мускусної качки, а потім підібрати йому серед своїх качечок ту, в якої білого забарвлення якнайбільше. Перші їхні каченята матимуть чимало білого пір’я. З-поміж них, як підростуть, виберіть найбілішу самочку для білого селезня і чекайте нового, ще білішого потомства. Зрештою, за кілька років матимете білих мускусних качок. Тільки подеколи може проявлятися чорна плямка.

Лариса Овчаренко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.